Wpisz i kliknij enter

Always Human Tapes

Intrygujący amerykański label, w którym każdy znajdzie coś dla siebie

Amerykański label Always Human Tapes powstał trzy lata temu z inicjatywy trzech kumpli: Ryana, Petera i Josha. Od początku swojego istnienia ich kasetowa oficyna była pojemna na wszelkiej maści eletroniczne gatunki – od ambientu, przez industrial, electro, rave i różnego rodzaju eksperymenty, po house i techno. Oprócz dźwięków z całego świata, trójka założycieli ukryta pod szeregiem aliasów wydaje tu także własne produkcje. Ryan to Yellow Hyper Balls, Soul Tangler, czy Bert Gan. Peter sygnuje swoją muzykę aliasem TML, natomiast zdolności Josha mogliśmy poznać przy okazji wydawnictw Heckadecimal, czy gry w duecie The Worm.

Twórczości labelu towarzyszą niecodzienne okładki i wizualizacje, takie jak obracający się złoty kościotrup czy tłumy roznegliżowanych wirtualnych postaci biegnących wprost w stronę obiektywu. To wszystko w połączeniu z oryginalną muzyką sprawia, że możemy poczuć powiew abstrakcyjnej groteski. Już niebawem premiera kolejnej ciekawej taśmy – Rra – Perfume of Love.

A oto kilka wybranych wydawnictw Always Human Tapes z ostatnich miesięcy:

Yellow Hyper Balls – Transi

Szóste wydawnictwo Yellow Hyper Balls. Przyspieszające widmo tańca śmierci przechodzi przez delikatne dzwonkowe pady w dźwięki dosadnego melodyjnego techno. To już pięćdziesiąta kaseta, która ukazała się w Always Human Tapes. Z tej okazji mini-album Transi dostępny jest przez bandcampa w ramach opcji „płać ile chcesz”.

René Najera – Daily Reminders

Wcześniej Najera wydawał swoją muzykę w Jungle Gym Records. Jego wizyta w Always Human to ten sam klimatyczny lo-fi house z subtelnymi, przyjemnymi dla ucha, akordami pianina przypominającymi trochę awangardowe partie Wolfganga Voigta. Szeleszczące hihaty, nieregularny pulsy basu i krótka stopa wybijają w głośnikach taneczny rytm minionego lata.

Hitoshi Kojima – The Sticks Made Out Of Rusty Steel

Pochodzi z miasta Utsunomiya w Japonii. Poza działalnością solową udziela się także w duecie Thrive. Jego dźwięki to kanonada industrialnych rytmów pocięta futurystycznie brzmiącymi syntezatorami. Szumy, trzaski, przesterowane arpeggia, brudne industrialne perkusjonalia – to wszystko znajdziecie na kasecie The Sticks Made Out Of Rusty Steel.

Odsłuch i nośniki fizyczne osiągalne na alwayshumantapes.bandcamp.com

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy