Pablo Mateo – Weird Reflections Beyond The Sky
Paweł Gzyl:

Techno do tańca.

Danny Brown – uknowhatimsayin¿
Jarek Szczęsny:

Gorączkowe wizje rapera.

9t Antiope – Grimace
Jarek Szczęsny:

Mikrus.

Malin Genie – Anthropomorphic Sympathy
Paweł Gzyl:

Stylowe electro i IDM w duchu lat 90.

Telefon Tel Aviv – Dreams Are Not Enough
Mateusz Piżyński:

Gdy w Tel Avivie zgaśnie światło…

Philipp Gorbachev – Kolokol
Paweł Gzyl:

Prawosławie i elektronika.

BNNT is Jerusalem in My Heart – Multiversion #4
Jarek Szczęsny:

Część czwarta.

rRoxymore – Face To Phase
Paweł Gzyl:

Introwertyczne bity.

The Big YES! – The Big YES!
Łukasz Komła:

Free jazzowy wybuch!

HTRK – Venus In Leo
Maciej Kaczmarski:

Miłość w czasach zarazy.

Matthias Schaffhauser – Hedonism, What Else
Paweł Gzyl:

Muzyka jako przyjemność.

Manu Delago – Circadian
Jarek Szczęsny:

Cykle snu.

Various Artists – Total 19
Paweł Gzyl:

Witamy jesień z Kompaktem.

Alessandro Cortini – Volume Massimo
Jarek Szczęsny:

Wyłapywanie wadliwych elementów.The Notwist

Właśnie ukazał się podwójny album koncertowy niemieckiej grupy The Notwist!

Muzycy The Notwist (Markus i Micha Acherowie, Andi Haberl, Max Punktezahl, Karl Ivar Refseth, Cico Beck) nagrywają również wiele interesujących rzeczy poza macierzystą formacją, które niestety w Polsce przechodzą bez większego echa. Wystarczy wspomnieć o tegorocznych wydawnictwach takich jak EP-ka „Sonnier” duetu You + Your D. Metal Friend (Cico Beck, Markus Acher), „Meshes” Joasihno (Cico Beck, Nico Sierig) czy drugi krążek projektu Micha Achera Alien Ensemble (choć nie tak dobry jak pierwszy ich longplay).

Koncertowy materiał z „Superheroes, Ghost-Villains & Stuff” (14.10.2016 | Alien Transistor) został zarejestrowany 16 grudnia 2015 roku w Lipsku i okazał się prawdziwą muzyczną podróżą. Całość otwiera utwór „They Follow Me”, a ten z kolei zamyka ich płytę sprzed dwóch lat „Close to the Glass” (recenzja). Z tego albumu zagrali jeszcze „Kong”, „Close to the Glass”, „Into Another Tune” i „Run Run Run” (tutaj motorem napędowym jest house!). Po cichu liczyłem, że może jednak sięgną po świetne nagranie „Das Spiel Ist Aus” z ubiegłorocznego „The Messier Objects” (recenzja). Ale i tak nie ma co narzekać na repertuar, ponieważ artyści przypomnieli nam swoje znakomite kompozycie z „Neon Golden” (2001). Wykonali w brawurowy sposób, z polotem, energią i też w nieco innych wersjach „Pilot”, „This Room”, „One With The Freaks”, „Neon Golden”, „Consequence”, „Pick Up The Phone” czy „Trashing Days”. Rewelacyjnie wypadł „This Room”, gdzie w końcówce scratch przechodzi w free jazz. A pamiętacie ich album „Nook” z 1992 roku? Bo podczas tamtego grudniowego wieczora wybrzmiał „One Dark Love Poem”. Nie zapomnieli także o „The Devil, You + Me” (2008), z którego zagrali „Gloomy Planets”, „Gravity” i „Gone Gone Gone”.

Przyznam, że czekałem na takie koncertowe podsumowanie ze strony członków The Notwist, jakie zaprezentowali na „Superheroes, Ghost-Villains & Stuff”. Niestety pozostaje mi tylko żałować, że mnie tam nie było. A może ktoś z was był wtedy w Lipsku?

 

Strona The Notwist »Profil na Facebooku »Strona Alien Transistor »Profil na Facebooku »

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.