Wpisz i kliknij enter

Autechre w Teatrze Powszechnym | 10.11

W najbliższy czwartek do Warszawy ściągną ojcowie brytyjskiej sceny idm.

Dokładnie dzisiaj mijają 22 lata od ukazania się w Warp Records głośnego albumu Amber autorstwa wówczas młodego i początkującego, a obecnie jednego z najlepiej rozpoznawalnych w świecie muzyki elektronicznej, brytyjskiego duetu Autechre. W przeciwieństwie do ich długogrającego debiutu z 1993 roku – krążka Incunabula będącego składanką wcześniejszych produkcji Browna i Bootha i częścią kultowej idm-owej serii Warpa Artificial Intelligence, płyta Amber została przez Autechre potraktowana całościowo. Surowe brzmienia przełamane ambientowymi padami przenoszącymi nas do kapadockich widoków z okładki i okraszone emocjonalnymi melodiami zebrały w prasie muzycznej świetne noty, a płyta dzięki swojej świeżości zapisała się w historii jako idm-owy kanon muzycznego artyzmu.

Do ostatnich wydawnictw Brytyjczyków należą – wydany w maju tego roku – pięcioczęściowy album elseq 1–5 oraz zeszłoroczna seria nagrań z ich trasy koncertowej AE_LIVE (recenzja), na której słyszymy efekty występów Autechre w Krakowie (25-lecie Warpa [2014 r.]), Katowicach (Tauron Nowa Muzyka 2015), Dublinie, Utrechcie i pięciu innych miastach na świecie.

Okazję do nurzania się w potrzaskanych rytmach i dzikich melodiach kultowego duetu będziemy mieli w najbliższy czwartek w stołecznym Teatrze Powszechnym przy ul. Jana Zamoyskiego 20 na Pradze. Na supporcie zagra przedstawiciel Diagonala – Russell Haswell. Koncert jest jednym z wydarzeń zapowiadających przyszłoroczny festiwal World Wide Warsaw.

Partnerem WWW jest T-Mobile Electronic Beats PL.

Bilety wyprzedaneJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy