Wpisz i kliknij enter

Takamovsky

Austriacki artysta w bardzo ciekawy sposób łączy elektronikę z brzmieniem gitary klasycznej.

Za nazwą Takamovsky kryje się Juergen Berlakovich, chyba najlepiej znany z grupy The Vegetable Orchestra. „Sonic Counterpoint” (22.11.2016 | Etymtone) to jego drugie solowe wydawnictwo. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że tego typu płyt wychodzi wiele, oczywiście tak jest, ale nie wszystkich da się słuchać choćby kilka razy. Muzyka Takamovsky’ego – jak dla mnie – wyróżnia się na tle często nijakich produkcji zawieszonych między nudą a powielanymi schematami.

Berlakovich jest bardzo sprawnym gitarzystą, co potwierdza pierwsze nagranie „Bourré” pochodzące z repertuaru Jana Sebastiana Bacha. W dalszej części płyty gitarzysta prezentuje zupełnie inny świat dźwięków tworzonych przy użyciu elektroniki (glitch, ambient), ale z gitarą klasyczną na pierwszym planie. Muzyka dawna nie znika zupełnie z kompozycji Takamovsky’ego, artysta jest gdzieś po środku dwóch światów. Z jednej strony kontemplacyjny charakter „Sonic Counterpoint” ma coś z twórczości Franka Schültge’a (aka F.S. Blumm), z drugiej – posiada pierwiastek barokowy spod znaku Jozefa van Wissema.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Strona Etymtone »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.