Villaelvin – Headroof
Jarek Szczęsny:

Tylko bardziej.

Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.

Recondite – Dwell
Ania Pietrzak:

Chłodna obserwacja rzeczywistości.

Silent Witness – Silent Witness
Łukasz Komła:

Cisi obserwatorzy o wielkiej wyobraźni.

Phase Fatale – Scanning Backwards
Paweł Gzyl:

Dźwięk jako broń.Wjeżdżamy do 89 za free

Mamy dla Was zaproszenia na najbliższe imprezy w klubie Unsoundu w Krakowie.

W piątkową noc organizatorzy zapraszają na spotkanie z didżejami z portugalskiej wytwórni Principe. Unsound związany jest z labelem od dobrych kilku lat, prezentując co roku jego przedstawicieli w czasie festiwalu. Nie mogło więc zabraknąć przedstawicieli tej tłoczni w 89. Zagra DJ Nigga Fox, który znany jest ze swoich energicznych setów pełnych egzotycznych odmian klubowej elektroniki: kuduro, batidy czy tarraxinhy. Razem z nim do Krakowa przyjeżdża Photonz, didżej i producent o zgoła odmiennym brzmieniu, skupiony na perkusyjnej oraz melodyjnej muzyce house i techno, z wycieczkami w stronę acidu i electro. To właśnie do tych dźwieków nawiąże w otwierającym secie Charlie, didżejka prowadząca w Krakowie cykl imprez pod nazwą „Szum”. Rytmiczne szaleństwo do białego rana pociągnie natomiast Eltron John, weteran o niezwykle eklektycznym guście – a zarazem wielbiciel portugalskiego brzmienia.

Jeszcze większa atrakcja czeka klubowiczów w 89 w sobotę. Do Krakowa zawita Lucy – ceniony włoski producent a zarazem szef słynnej wytwórni Stroboscopic Artefacts. W swej twórczości i didżejskich setach stara się on wybiegać poza ramy tego, co zwykliśmy nazywać „techno”. Kolektywowi od samego początku towarzyszą wyraziste polityczne i filozoficzne inspiracje, co przekłada się na zrodzone z pasji oryginalne brzmienie. Lucy przyjeżdża do Krakowa z dwugodzinnym setem i choć wydany niedawno album „Self Mythology” skupiła się przede wszystkim na etnicznych poszukiwaniach w sferze duchowości, Lucy wciąż jest mistrzem minimalistycznego, transowego rytmu i tanecznej hipnozy. O głębokie brzmienie i udaną rozgrzewkę przed występem gwiazdy wieczoru zadba Robek z Deep Impact. Noc w stronę bardziej surowych brzmień pociągną Chino z kolektywu Radar z hardware’owem live actem oraz RRRKRTA z Brutażu z własną winylową selekcją.

Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na piątek i sobotę w 89. Otrzymają je Ci, którzy w najbliższą środę o godz. 20 wyślą na maila p.gzyl@gk.pl jako pierwsi poprawne odpowiedzi na pytanie: jaki dziennikarz muzyczny napisał jako pierwszy o płytach Lucy’ego i Stroboscopic Artefacts w Polsce? Czekamy na odpowiedzi z niecierpliwością!

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.