Wpisz i kliknij enter

Kolejny tydzień pod znakiem World Wide Warsaw | 23, 25.02

W czwartek w Pogłosie na Burakowskiej zagra berliński duet Easter. Sobota na Jasnej 1 będzie należała z kolei do Phillipa Sollmanna, znanego jako Efdemin

Po dwóch wyprzedanych koncertach: Tycho i Post Malone festiwal World Wide Warsaw nabiera tempa. W tym tygodniu czekają nas dwie zupełnie odmienne muzyczne wycieczki. W obie zabiorą nas artyści zza naszej zachodniej granicy. Najpierw, w czwartek, posłuchamy dźwięków dość groteskowego duetu Easter z północnego Berlina. W weekend zaś będziemy tańczyć do rana przy secie reprezentanta renomowanego labelu Dial – Efdemina.

Easter – 23.02 / Pogłos [Burakowska 12]
Wydarzenie fb: tutaj
Bilety: tutaj

Program festiwalu WWW w wielu miejscach opiera się na punktach nieoczywistych. Podczas tegorocznej edycji właśnie tym wyjątkowym i innym wydarzeniem będzie koncert duetu Easter. Ciężko zaszufladkować muzykę tego norwesko-niemieckiego duetu. Z jednej strony idealnie pasuje do tańca, z drugiej, zwłaszcza w połączeniu z klipami duetu, zaskakuje swoją groteską. Zresztą, powyższy teledysk najlepiej reprezentuje styl Easter.

Efdemin – 25.02 / Jasna 1 (zmiana miejsca!)

Wydarzenie fb: tutaj
Bilety: tutaj

W jego artystycznym podejściu do tworzenia elektroniki nie ma przesady i przerostu formy nad treścią. Jest natomiast świadomość tego, jak elektronika powinna brzmieć, aby spełniać zarówno głębokie potrzeby duszy, jak i lekkie zachcianki ciała. W Warszawie Efdemin pojawi się po raz pierwszy od niemal dekady, by pokazać jak daleką drogę przeszła jego muzyka nie zmieniając jednak podwalin, na których była tworzona. Jego dj sety to “nauka chodzenia po linie” – jak kilka lat temu napisał Gerd Janson. Znakiem rozpoznawczym Efdemina jest przeżywanie każdego swojego seta, jego ręce cały czas coś robią, oczy nigdy nie tracą wyrazu skupienia nawet, gdy rozbłyskują zachwytem nad muzyką, a ciało tańczy w rytm muzycznych wibracji serwowanych przez ich architekta.

 

Główny Partner Muzyczny WWW 2017 : T Mobile Electronic Beats,
Patroni Medialni: 4funTV, ZET Chilli, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane, Aktivist,
PopUp Music, ElectronicBeats.pl, newonce.net, Noisey, JazzSoul.pl, PORCYS,
nowamuzyka.pl, Going.

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy