Wpisz i kliknij enter

Jan Garbarek Group w Warszawie | 11 czerwca

Norweski wirtuoz saksofonu zagra ze swoją grupą na 20. urodzinach Białołęckiego Ośrodka Kultury

Lato w Warszawie to czas poszerzania muzycznych horyzontów jej mieszkańców. Co i rusz raczeni darmowymi koncertami w plenerze mają oni okazję zaznajamiać się z twórczością najznamienitszych artystów z Polski i całego globu. Mowa tu rzecz jasna o artystach, których, uczęszczając wyłącznie na komercyjne wydarzenia medialne, przeciętny Warszawiak mógłby nigdy nie poznać. Już od 23 lat w lipcowe i sierpniowe soboty na Starówce rozbrzmiewają dźwięki światowych tuzów jazzu. Z kolei od dwóch lat na Bródnie/Targówku w stolicy organizowany jest festiwal muzyki etnicznej Korzenie Europy, na którego ostatniej edycji w Parku Bródnowskim, pomimo trudności z dotarciem do Polski, zaprezentowała się tuwańska grupa Huun-Huur-Tu, a niewtajemniczeni mieszkańcy stolicy mogli poznać brzmienie wschodnich wibracji śpiewu alikwotowego. Co cieszy, takich wydarzeń w przestrzeni miejskiej jest coraz więcej, a wybierać można zarówno w miejscach na mapie Warszawy, jak i w gatunkach muzyki.

11 czerwca, na okazję obchodów 20-lecia działalności Białołęckiego Ośrodka Kultury, do Parku Picassa na Białołęce ze swoją znakomitą świtą ściągnie Jan Garbarek. Norweski saksofonista pojawi się w Warszawie ze swoim wieloletnim współpracownikiem – niemieckim klawiszowcem Rainerem Brüninghausem, indyjskim perkusistą Trilokiem Gurtu oraz brazylijskim basistą Yuri Danielem. Pierwsi dwaj poszczycić się mogą ciekawą karierą solową i wydawnictwami dla takich wytwórni, jak monachijski ECM, czy CMP Records. Z kolei Daniel, oprócz muzycznej współpracy w obrębie jazzu, figurował dotychczas głównie jako akompaniujący na nagraniach artystów szeroko rozumianej portugalskiej sceny muzyki popularnej. Poniżej mały spoiler nadchodzącego koncertu Jan Garbarek Group w postaci nagrania z występu grupy na festiwalu MaiJazz zorganizowanego w 2013 roku w norweskim Stavanger.

Koncert planowany jest na godzinę 20. Wcześniej warto przyjść do Parku Henrykowskiego przy ulicy Klasyków, gdzie od 17 zbliżone stylistycznie dźwięki serwować będzie Wojtek Mazolewski. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach Białołęckich Wieczorów Jazzowych – cyklu kwartalnych koncertów odbywających się w Białołęckim Ośrodku Kultury od stycznia 2016 roku.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy