Wpisz i kliknij enter

XVII Wrocław Industrial Festival ogłasza swój program

Tym razem najważniejszymi wykonawcami będą: Blixa Bargeld z Teho Teardo oraz Clock DVA i The Anti Group.

Siedemnasta edycja Wrocław Industrial Festivalu odbędzie się w tym roku w dniach 2-4 listopada. Wrocław stanie się platformą spotkań dla fanów i artystów z całego świata. Jak co roku na dwóch scenach: Sali Gotyckiej i Starego Klasztoru, mieszczących się w średniowiecznym budynku byłego klasztoru przy ulicy Purkyniego 1, wystąpią zarówno uznani muzycy, którzy kładli podwaliny pod rozwój gatunku, jak i młodzi artyści, nie bojący się wprowadzać do industrialnej estetyki świeżych pomysłów.

Lider legendarnej grupy Einsturzende Neubauten – Blixa Bargeld – pojawi się na festiwalu, aby zaprezentować materiał z płyt zrealizowanych ze swym kolegą z Włoch – Teho Teardo – i kwartetem smyczkowym. Adi Newton, którego można uznać za brytyjskiego pioniera industrialu i electro zaprezentuje dwa swe zespoły – Clock DVA i The Anti Group. Ten pierwszy zagra w całości swoje dwie słynne płyty z przelomu lat 80. i 90. – „Buried Dreams” i „Man Amplified”. Punkową nutę wniesie na festiwal grupa Crisis, która obecnie dowodzona jest przez lidera sceny neo-folkowej – Tony Wakeforda.

Młodą generację będzie reprezentowała Pharmakon – amerykańska artystka proponująca nowe i świeże spojrzenie na industrialną estetykę. Znany i lubiany już w Polsce zespół The Soft Mon pokaże jak obecnie gra się post-punk o mocno elektronicznym brzmieniu. Współczesną wersję mrocznego neo-folku zaserwuje niemiecki projekt Darkwood. O tym, że industrial można łączyć z EBM-em i techno przekona nas dwójka wykonawców – Monolith z Belgii oraz Ambassador 21 z Białorusi. Bardziej stonowaną wersję gatunku zaprezentuje z kolei Antlers Mum, w którego muzyce industrial miesza się z downtempo i ambientem.

Pełny program wygląda następująco:

XVII WROCLAW INDUSTRIAL FESTIVAL

2-4.11.2018

TEHO TEARDO & BLIXA BARGELD  (EU)
THE SOFT MOON (USA)
CLOCK DVA (UK) gra „Buried Dreams” + “Man Amplified” + nowe utwory
PHARMAKON (USA)
CRISIS (UK)
DARKWOOD (D)
THE ANTI GROUP / T.A.G.C. (UK)
MONOLITH (B)
AMBASSADOR21 (BY)
ANTLERS MULM (D)
AGRESSIVA 69 (PL) gra pierwszy album „Deus Ex Machina”
IRON FIST OF THE SUN (UK)
DOC WöR MIRRAN (D)
META MEAT (F)
DA-SEIN (E)
BISCLAVERET (PL)
KEVLAR (PL/UK)
MDS51 (D)
KOLLAPS (AUS)
BöN (PL)
SZNUR (PL)


Jest nas 14 000 na Facebooku:


Polecamy:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy