Wpisz i kliknij enter

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up w Krakowie

Już 17 listopada w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się druga odsłona projektu Tauron Nowa Muzyka Pop-Up.

Tauron Nowa Muzyka Pop-Up to projekt specjalny, którego pierwsza odsłona odbyła się w czerwcu we Wrocławiu. Teraz przyszedł czas na Kraków.

–  Wybraliśmy oba miasta, ponieważ są bliskie naszemu sercu i należą do wiodących ośrodków kulturalnych, ale przede wszystkim obserwujemy tu rosnące zainteresowanie muzyką elektroniczną oraz festiwalem Tauron Nowa Muzyka Katowice. Z południa Polski przyjeżdża co roku do Katowic wielu fanów naszej imprezy. Poprzez jednodniowy cykl Pop-Up chcemy przybliżyć mieszkańcom Krakowa, którzy jeszcze nie poznali Festiwalu, nasze główne wydarzenie oraz zachęcić ich do odwiedzenia w czerwcu niedalekich sąsiadów – mówi Adam Godziek z More Music Agency, organizator Festiwalu.

Akt drugi mini-trasy Tauron Nowa Muzyka Pop-Up odbędzie się w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa. Postindustrialna przestrzeń dawnych warsztatów szkolnych to idealne miejsce na spotkanie z artystami słynącymi z eksperymentów z elektronicznymi brzmieniami. Szykuje się doskonała okazja by zasmakować niepowtarzalnego klimatu Nowej Muzyki w warunkach klubowych.

Gwiazdą wieczoru będzie !!! (ChkChkChk). Amerykański zespół słynie z żywiołowych koncertów, jednoczenia punkowego brudu i chaosu z lekkością funku oraz wpływami muzyki klubowej. Wykrzykniki wystąpiły w ubiegłym roku na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice i w zgodnej opinii większości uczestników oraz dziennikarzy był to jeden z najlepszych koncertów, nie tylko tamtej edycji. Absolutna moc od pierwszego do ostatniego utworu i niespożyta energia Nica Offera udzieliła się dosłownie wszystkim, którzy znaleźli się wtedy pod sceną. Podobnie będzie w Krakowie.

Zbliżone inspiracje dały początek duńskiemu trio WhoMadeWho. W ich nagraniach rzężenie gitar rodem z alternatywnego rocka spotyka elektroniczne beaty, a koncerty to emocjonujące show, które kilkakrotnie mieli okazję przeżywać również bywalcy katowickiego Festiwalu. Teraz kolej na Kraków.

Brytyjczyk Luke Vibert to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych producentów muzyki elektronicznej. W trakcie 25-letniej kariery nagrywał już techno, ambient, disco, drum’n’bass, downtempo i trip hop. Jego dokonania z lat 90. porównywane są przez muzycznych krytyków do dokonań samego Aphex Twina. W ostatnich latach fascynuje go taneczny acid i electro, czego na pewno nie zabraknie w Krakowie.

The Field to jedna z gwiazd wytwórni Kompakt, którego muzykę najprościej określić jako koronkowe ambient techno. Artysta słynie z zamazywania granic między eksperymentem, muzyką taneczną i przemyślanymi strukturami dźwiękowymi. Niedawno ukazała się nowa płyta szwedzkiego producenta – „Infinite Moments” – na pewno usłyszymy więc w Krakowie kompozycje z tego albumu.

W Teatrze Łaźnia Nowa wystąpi także Noon, niegdyś uważany za jednego z najlepszych producentów hiphopowych w Polsce. Od lat komponuje także eksperymentalną muzykę elektroniczną, którą publikuje nakładem własnej wytwórni Nowe Nagrania. Podczas krakowskiej imprezy to on będzie bronił polskich barw w pojedynku z zachodnimi wykonawcami.

Tego wieczoru nie zabraknie również hipnotycznych iluminacji i doskonałego dźwięku, z którego słynie  Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Bilety na Tauron Nowa Muzyka Pop-Up:

http://festiwalnowamuzyka.pl/biletyJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy