Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.

Levitation Orchestra – Inexpressible Infinity
Jarek Szczęsny:

Podpalacze wzniecają eutymię.

Innercity Ensemble – IV
Jarek Szczęsny:

Luz i bogactwo.

Grischa Lichtenberger – RE:PHGRP
Paweł Gzyl:

Free jazz w „rasterowej” wersji.

Jónsi & Alex Somers – Lost and Found
Jarek Szczęsny:

Dla przyjemnego słuchania.Unsound ogłasza kolejnych artystów

Po wielu latach nieobecności na krakowskim festiwalu pojawi się ponownie Vladislav Delay z nowym programem – „Rakka”.

W marcu tego roku amerykański duet ​MATMOS​ wydał album pod tytułem „Plastic  Anniversary” – jego zapowiedź można było usłyszeć podczas Unsoundu w  Adelajdzie. W Krakowie poznamy pełną wersję projektu. Nowa płyta Matmos to  opowieść o plastiku: jego użyteczności w codziennym życiu i przekleństwie dla  środowiska naturalnego. Artyści nagrali swoją muzykę m.in. przy pomocy  plastikowych przedmiotów i śmieci.

SHACKLETON​ to brytyjski producent znany z basowej, post-industrialnej muzyki o  uduchowionej atmosferze. W tym roku wystąpi na Unsoundzie z cenionym  klarnecistą ​WACŁAWEM​ ​ZIMPLEM​. Oprócz ogromnego talentu tę dwójkę łączy coś  jeszcze: łatwość do nawiązywania współpracy z innymi artystami. Schackleton  wystąpił na Unsoundzie z japońską grupa Nissenenmondai. Zimpel zagrał z Rabihem  Beainim i z Remontem Pomp.

Kolejnym innowatorem muzyki elektronicznej, który w tym roku wraca na  Unsound jest ​VLADISLAV​ ​DELAY​. Finski producent zagra materiał z nadchodzącego albumu  zatytułowanego „Rakka”, na którym zaprezentuje swoje nowe, radykalne oblicze. Za  wizualizacje będzie odpowiadać ​AGF​, niemiecka artystka audio-wizualna.

Francuska kompozytorka, poetka i artystka wizualna ​FÉLICIA​ ​ATKINSON​ wystąpi  w związku z premierą nowego albumu „The Flower and the Vessel”. Nagrała go  podczas ostatniej trasy koncertowej, którą pokonała będąc w ciąży. Jak podkreśla  sama Atkinson, „To nie jest płyta o byciu w ciąży. Raczej płyta nagrana wraz z  ciążą, z głosem kogoś, kto jest w twoim ciele”.

Polityczny charakter ma z kolei nowa płyta MATIASA AGUAYO, chilijskiego artysty, który wychował się w Niemczech. Aguayo właśnie wydał nowy album zatytułowany „Support Alien Invasion”, na którym w radosny sposób walczy z wykluczeniem oraz zachęca do celebrowania inności. Będzie to światowa premiera tego materiału.

Europejską premierę będzie miało widowisko „Pedagogy” przygotowane  przez ​ELIEGO​ ​KESZLERA​ (perkusja) oraz ​NATE’A​ ​BOYCE’A​ (preparowana gitara,  wizualizacje). Jego tematem jest szeroko rozumiana „instrumentalizacja”- jako  kategoria muzyczna, psychologiczna i socjologiczna. Artystom chodzi o warunki, w  których poddajemy się, niczym instrumenty, czyjejś władzy i pozwalamy sobą  manipulować.

Z Arabii Saudyjskiej przyleci MSYLMA​, debiutant, który nagrał album „Dhil-un  Taht Shajarat Al-Zaqum”. Tematem płyty jest  dorastanie, a Msylma pisząc swoje teksty inspirował się poezją powstałą w okresie  przedislamskim (do początku VII w.) oraz Koranem. Tradycyjna warstwa wokalna  została tutaj połączona z brzmieniami współczesnymi: artysta czerpie zarówno z  r&b, muzyki klubowej, jak i eksperymentalnej elektroniki.

Z kolei ​ANTHONY​ ​PATERAS​ zaprezentuje koncert pod tytułem „This Ain’t My First  Rodeo”. Artysta jest zafascynowany zagadnieniami z zakresu psychoakustyki i  kwadrofonii, poszukuje dźwięków, które wpływają na to, jak odczuwamy czas.

Więcej informacji:

www.unsound.pl

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

komentarze 4

  1. 🙂 to samo pytanie ? 🙂 pozdrawiam serdecznie.

  2. daneck

    Co znaczy „nowe, radykalne oblicze” Delaya?