Wpisz i kliknij enter

Animistic Beliefs – Mindset: Reset

Surfując na wznoszącej się fali.

Nawrót mody na klasyczne electro w stylu Detroit sprawił, że w ostatnich latach pojawiło się wielu młodych wykonawców podążających tropem Dopplereffekt czy Drexciyi. Jednym z najciekawszych jest działający w Rotterdamie duet Animistic Beliefs. Tworzy go para muzyków – Linh Luu i Marvin Lalihatu. Zadebiutowali oni w zeszłym roku, serwując EP-kę „Sinious Guillies” dla pododdziału Solar One Music – Between Places – prowadzonego przez projekt The Exaltics. Jej śladem poszedł następny krążek – „Molucca Quake” – firmowany przez Cultivated Electronics, tłocznię którą prowadzi Sync 24. Jakby tego było mało Luu i Lalihatu zwarli szyki z samym Legoweltem – i jako Audiosport 8 wydali kasetę „De Diepe Wereld”. Wszystko to wskazuje, że dokonania Animistic Beliefs zyskały aprobatę weteranów sceny electro – co potwierdza teraz debiutancki album duetu, który prezentuje właśnie Solar One Music.

„Mindset: Reset” otwiera utwór tytułowy – zwiewne techno o zamaszystym rytmie, w którym ćwierkającym klawiszom towarzyszy oniryczna wokaliza Linh Luu. W „Succubi Island” uderza już dynamiczne electro, łączące acidowe świdrowanie z zimnymi syntezatorami. Techno powraca w „Dream Journal” – choć i tutaj w roli głównej mamy dźwięki rodem z Rolanda TB-303. W kolejnych nagraniach słychać wyraźne wpływy dokonań Drexciyi i Dopplereffekt: to przede wszystkim zbasowane akordy w „Margiela Face Mask” i beznamiętna wokaliza kobieca w „Reflection Of Language”, wpisane w laboratoryjną elektronikę. Bardziej minimalistyczną wersję gatunku odsłania „Digitone_X005”, stanowiąc kontrapunkt dla rozbudowanego „Mescal/Druid”, zestawiającego szybkie bity i perkusyjne efekty z ambientowym finałem.

Linh Luu i Marvin Lalihatu dali się wcześniej poznać jako miłośnicy modularnych syntezatorów. I rzeczywiście: osiem nagrań z „Mindset: Reset” demonstruje w dobitny sposób, że duet z Rotterdamu wie jak używać analogowych maszyn. Płyta ma soczyste i głębokie brzmienie, które świadomie celebruje swój „żywy” ton. Inspiracje dokonaniami pionierów z Motor City są tu wyraźnie słyszalne, ale Holendrzy nie udają, że to oni jako pierwsi wykrzesali ogień. Czerpiąc żywotne soki swej muzyki z nagrań sprzed dwóch dekad, tworzą nowoczesną wersję electro, ujmującą młodzieńczą energią i pomysłowością. Fani gatunku będą zachwyceni tym wydawnictwem – Animistic Beliefs lokują się bowiem nim w czołówce jego nowej fali.

Solar One Music 2019

www.solaronemusic.com

www.facebook.com/solaronemusic

www.facebook.com/animisticbeliefsJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy