Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.

Levitation Orchestra – Inexpressible Infinity
Jarek Szczęsny:

Podpalacze wzniecają eutymię.Undercity 2019

Po niewątpliwym sukcesie pierwszej edycji powraca Undercity czyli jesienny festiwal dedykowany techno, który podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się na warszawskim Torwarze! Impreza odbędzie się 2 listopada.

Pierwsza edycja Undercity odbyła się 3 listopada 2018 r. Jednodniowy festiwal techno, które po wielu latach wróciło w szerszej formule na stołeczny Torwar, okazał się na tyle sporym sukcesem, że organizująca wydarzenie agencja Follow The Step ogłosiła 3-letni plan wdrożenia imprezy. Podczas Undercity 2018 na uczestników czekały trzy sceny: serce festiwalu czyli robiąca niesamowite wrażenie Metropolis Stage, miejska i bardziej dyskotekowa City Hall Stage oraz intymna Tunnel Stage. Zagrali na nich m.in. tacy artyści jak Adam Beyer, Dixon, Nastia, Honey Dijon, Recondite, Kollektiv Turmstrasse, Konstantin Sibold czy Roman Poncet.

Zeszłoroczna edycja imprezy była zapowiadana z dużym rozmachem. W tym roku organizatorzy są bardziej tajemniczy choć wiadomo już, że Undercity 2019 zostanie poszerzone o dodatkową scenę zlokalizowaną na lodowisku w Torwarze, która – jak obiecują twórcy festiwalu – ma zostać przygotowana z nie mniejszym rozmachem niż Metropolis Stage. To odważna zapowiedź, bo przebić klimat ubiegłorocznej Metropolis nie będzie łatwo. Sporą przestrzeń tej sceny publiczność wypełniła dzięki świetnemu line-upowi bawiąc się przy dyskretnej, bardzo przyjemnej grze laserów i stonowanych świateł znajdujących się za sceną. Follow The Step potrafią jednak ewidentnie cuda, bo nie dość, że zaplanowali na Torwarze czwartą scenę to jeszcze zapowiadają, że 2 listopada w Warszawie wystąpi… 30 artystów! Pod tą zapowiedzią fani w komentarzach na Facebooku od razu pytali, o to ile w takim razie potrwa sama impreza. Jest to naturalnie pytanie otwarte, niemniej jednak w ubiegłym roku publiczność bawiła się do naprawdę późnego niedzielnego ranka 4 listopada.

Biorąc pod uwagę zapowiedź organizatorów co do liczby artystów, którzy zagrają podczas Undercity 2019, wychodzi na to, że na obecną chwilę znamy nazwiska dokładnie połowy z nich. Są to jednak tak szanowani DJ-e i producenci, że nawet gdyby było to już finałowe ogłoszenie, to i tak festiwal trafiłby do czołówki wydarzeń techno klubowego sezonu jesienno-zimowego 2019/2020. Podczas Undercity 2019 zagrają takie legendy jak ikona muzyki elektronicznej i zarazem niezwykle uznany dziennikarz, twórca znanej serii setów Essential Mix czyli Pete Tong, kluczowa postać kolońskiego Kompaktu – Kölsch, jedna z największych legend Panorama Baru i wytwórni Ostgut Ton czyli holenderska DJ-ka i producentka Steffi Doms oraz Oscar Mulero, aktywny na elektronicznej scenie od 1988 r., założyciel madryckiego Omen Club.

Poza tymi wielkimi nazwiskami dotychczasowy line-up Undercity 2019 tworzą także: Answer Code Request, Apollonia, Claptone, Enrico Sangiuliano, Etapp Kyle, FJAAK, I Hate Models, John Digweed, Joris Voorn, Karotte, Kittin (która od niedawna występuje już bez oficjalnego Miss), Rebekah i tINI. Naturalnie pojawi się też krajowa reprezentacja sceny elektronicznej, którą póki co zasilają Blażej Malinowski oraz – rzecz jasna: catz n dogz!

Znamy nie tylko połowę line-upu Undercity 2019 ale także gwiazdę oficjalnego before’u, który odbędzie się 1 listopada w warszawskim klubie Smolna. Wystąpi tam Chris Liebing! Wszelkie szczegóły tej imprezy znajdziecie w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

Do festiwalu zostało niewiele ponad 3 tygodnie, a biorąc pod uwagę dotychczas ogłoszoną, spektakularną część line-upu, z zaciekawieniem należy śledzić kolejnych newsów dotyczących Undercity, które zapewne będą nie mniej emocjonujące niż wspomniane powyżej ogłoszenia. Dlatego warto już teraz zaopatrzyć się w bilet, który możecie kupić na oficjalnej stronie Follow The Step [link do zakupu biletów]

Pozostałe szczegóły Undercity 2019:

Profil Undercity na Facebooku
Wydarzenie Undercity 2019 na Facebooku

POLECAMY!

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze