Wpisz i kliknij enter

Nowości z Zoharum

Tym razem przede wszystkim wyjątkowa gratka dla fanów etno-ambientowego projektu Rapoon – kompaktowa kolekcja nagrań wydanych wcześniej wyłącznie na winylu.

Rapoon „Ghost From The Machine”

Kompilacja ukazała się pierwotnie w 2010 roku nakładem Vinyl-On-Demand. Zawiera ona alternatywne wersje utworów, które powstały w trakcie tworzenia wczesnych albumów Rapoon, głównie „Raising Earthly Spirits”, „Fallen Gods”, „Vernal Crossing” i „Easterly 6 Or 7” . Wszystkie one zostały zebrane i uporządkowane przez muzyków grupy – Robina Storeya i Franka Mayera – tak, aby tworzyły spójne i zwarte części albumu, ukazującego się wówczas na 3 winylowych krążkach.

Przez dziesięć lat od premiery wydawnictwo stało się w dużej mierze rarytasem kolekcjonerskim. Edycja przygotowana wspólnie z autorem przez Zoharum stanowi swoistą replikę, nawiązującą graficznie i dźwiękowo do pierwszego wydania, gdzie zawartość 3 winylowych krążków została przeniesiona po raz pierwszy na 3 kompakty. Dzięki temu dociera do nas fascynująca kolekcja nagrań Rapoon, łącząca dwa najważniejsze dla projektu nurty – etno i ambient.

NNHMN „Shadow in the Dark”

Rok 2019 to bardzo pracowity czas dla duetu NNHMN, wydał oni bowiem aż trzy albumy – każdy z nich ilustrowany autorskim video. Pierwszy zawiera ambientowy materiał – „Second Castle” (K-Dreams), drugi bliski mrocznemu techno – „Church of No Religion”’ (Zoharum) i trzeci, lokujący w rejonach ejtisowego darkwave – „Shadow in the Dark” (Oraculo).

Wszystkie trzy albumy cieszyły się dobrym przyjęciem, ale dopiero „Shadow in the Dark” wzbudził lawinę entuzjastycznego zainteresowania polskim projektem działającym w Berlinie, wspieranego falą renesansu tanecznego dark wave’u. W lutym „Shadow in the Dark”, funkcjonujący do tej pory na kasecie, ukazał się również na CD, nakładem gdańskiego Zoharum.

NATT „A Better Place”

Natt pochodzi z Trójmiasta, gdzie mieszka do dziś. Produkcją muzyki elektronicznej zajmuje się od 2009 roku. Początkowo był to drum and bass. Utworzenie w 2018 roku wraz z Aktonem projektu Dren stanowi punkt zwrotny, w jego dorobku artystycznym. Muzyka duetu to wypadkowa eksperymentów z ambientem, dronami, metalem i jazzem. Natt nie rezygnuje jednak z solowej działalności.

Najnowszym tego efektem jest płyta „A Better Place”. To zaledwie 4 kompozycje, trwajśące ok. 20 min., jednak tworzące spójną całość i opowiadające jedną historię. Dalej mamy tu do czynienia z muzyką elektroniczną, momentami pulsującą, niekiedy odpływającą gdzieś w stronę mroczniejszych brzmień, ustępując jednak więcej przestrzeni dla melodii i nastrojów, z jakich poukładane są poszczególne utwory.

Wszystkie informacje:

http://zoharum.com

https://zoharum.bandcamp.com

https://www.facebook.com/zoharumJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy