Wpisz i kliknij enter

Muzyka zaćmienia księżyca

Podczas pełni zupełnej oraz najdłuższego zaćmienia księżyca swoją premierę miała wspólna płyta dwóch projektów: czeskiego Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip oraz opolskiego Bön. To coś dla wszystkich fanów Swans, Phurpa, Dark Buddha Rising i ogólnie dziwnej muzyki psychodelicznej.

Płyta nosi tytuł „Eclipse One” i jest wynikiem improwizowanych sesji czeskich mrocznych psychodelików z Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip z polskimi muzycznymi „szamanami” z opolskiego Bön. Premiera miała miejsce w czasie tegorocznego najdłuższego zaćmienia – 19 listopada.

Materiał dostępny jest w serwisach streamingowych. Wersja winylowa dostępna ma być niebawem. Nagrany w Soulkostel, wyjątkowym miejscu w środku czesko-polskich lasów pogranicza, „Eclipse One” jest pierwszym namacalnym efektem wieloletniej, transgranicznej współpracy artystycznej i przyjaźni OOBBT i BÖN.

Podobnie jak ich wspólne występy na żywo, które były znane jako jedna z głównych atrakcji festiwalu Soulbönding Trip, album oferuje spojrzenie na odmienne, ale kompatybilne podejście tych zespołów do muzyki, osadzone w wyjątkowym środowisku samotnego leśnego kościoła – sabat 9 muzyków władających różnymi instrumentami, od tych powszechnie znanych (głos, gitara, bas, skrzypce) po bardziej ekscentryczne (theremin, syntezatory, noise) i egzotyczne (tanpura, duduk, gong, darbuka).Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – NOON

Tuż przed premierą nowego materiału sprawdzamy co słychać u Mikołaja Bugajaka.