Wpisz i kliknij enter

Images Of Goo – Images Of Goo

Na srebrnych tacach.

Powszechnie wiadomo, że muzyka potrafi zagarnąć do swojego uniwersum potężne obszary z innych dziedzin sztuki. Tekst literacki, poezja – wiadomo, ale już sięgnięcie po abstrakcyjne obrazy z terytorium malarstwa jest rzeczą rzadką. Choć się zdarza. Świeżym przykładem jest płyta duetu Images Of Goo, w którego skład wchodzą Leo Hopfinger znany także jako LeRoy oraz Cico Beck aka Joasihno. Natknąłem się na nich błądząc po Bandcampie celem uniknięcia głośnych premier płytowych. I był to ruch, muszę przyznać, znakomity.

Otóż muzyka duetu należy do tych najbardziej plastycznych. Raz zagrana forma muzyczna szybko zostaje porzucona na rzecz nowej, świeżej, śmielszej. Wszystko splata poczucie humoru, abstrakcja, a także połączenie instrumentów perkusyjnych ze wszystkim co da się wyciągnąć z dźwiękowego pudła. Zresztą perkusja otwiera album w „Image 1”, a robi to w towarzystwie syntetycznych odgłosów. Podobnie jak w kolejnym utworze, który z kolei ma w pakiecie skoczne elementy. Słuchając „Image 3” na myśl przychodzi twórczość Vanishing Twin.

Duet robi wszystko, żeby ochronić swoje utwory przed surowością. Stąd pojawiające się z czasem ciepło i melodie. Słyszymy to w „Image 6” utworze stworzonym do wędrowania. W części siódmej pojawia się nawet wokal na tle błędnej perkusji. Ta gra idzie im płynnie, a oni nie zaplątują się w gąszczu muzyki stworzonej przez siebie. Utwory serwowane przez Images Of Goo są rozmyte, mają nieostre kontury, a ich kształt bywa, że znika całkowicie, co dobrze słychać (i widać) w jednym z najdłuższych na płycie „Image 8”.

Miniaturki też wypadają nieźle. Gęsty, buzujący i eksperymentalny „Image 4” trwa zdecydowanie za krótko, a z kolei „Image 9” ma w sobie nieco zniekształcone, airowskie easy listening. I jest jeszcze finałowa „dziesiątka” z całą mocą rytualnego grania. Jest to dla mnie swoisty album-niespodzianka przynoszący trochę zaskoczeń, sporo relaksu oraz popisy pomysłowości twórczej. Wszystkie utwory giętkie, sprawne i dostarczone na srebrnych tacach.

Unjenesaisquoi | 2023


Bandcamp: https://unjenesaisquoi.bandcamp.com/album/images-of-goo
FB Unjenesaisquoi: https://www.facebook.com/ujnsq


 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy