Wpisz i kliknij enter

Chase & Status – 2 Ruff, Vol. 1

„Tell di selecta a boy just drop.”

Wiele ostatnimi czasy powodów do radości dla fanów duetu. Po pierwsze doskonale przyjęty Boiler Room, gdzie artyści pokazali prawdziwy ogień. Po drugie zapowiedź przyszłorocznej wizyty w Polsce. Wreszcie premiera najnowszego krążka, prezentującego nową jakość drum’n’bassu i jungle ze świeżą krwią na featach.

Chwalić panów można między innymi za oryginalne podejście do obrazowania ewolucji sceny ragga czy UK rapu na łamach swojej twórczości. Różnorodność to zdecydowanie wizytówka C&S, co udowadniają po raz kolejny. Rewelacyjne kontrasty gatunkowe od nieco popowego, lecz opartego o brutalnie atakującą linię dropu „Say The Word”, aż po brytyjskie brzmienia basowe z dancehallowo/rapowymi wokalami(„Baddadan”, „Liquor&Cigarettes”).

Album zdecydowanie burzy granice międzypokoleniowe. Dużo eksperymentalnych spotkań mistrzów basu z obecnie wiodącym prym w przemyśle muzycznym drillem („On The Block”). Pojawia się ,nie po raz pierwszy z producentami współpracujący, IRAH („20 Man Down, „Baddadan”), na majku udziela się także Flowdan, ostatnimi czasy bardzo chętnie wchodzący we współpracę z rozmaitymi elektronicznymi wyjadaczami.

Gatunkowo album zdaje się krążyć pomiędzy Jamajką, a Wielką Brytanią z obydwu światów wyciągając w ten sposób to co najlepsze w klubowych bangerach. Wszystkie muzyczne odchyły, z których pełnymi garściami czerpie duet, wydają się mieć jeden wspólny mianownik – ma być ciężko i prowokować do poruszania publiki. Tutaj to klasyczne już brzmienie w połączeniu ze świeżą energią gościnek od masy znakomitych MC’s, jak wyżej wymienieni Flowdan, IRAH, czy choćby brytyjska raperka Stefflon Don, sprawdza się bez dwóch zdań.

Również momenty bez wokali pokazują, że artyści mają czym jeszcze atakować.  Brutalna basowo perkusyjna jazda w „Massive & Crew” czy „Get Got” niech przemówią same za siebie. Znakomicie sprawdzający się zarówno na słuchawkach jak i klubowych parkietach krążek, to dawka emocji dla fanów ciężkiego basowego brzmienia z domieszką akcentów rodem z Kingston. Nowa propozycja od Chase&Status to kolejny niezbity dowód na stałe utrzymanie doskonałej pozycji artystów na scenie d’n’b.

Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »

Chase & Status 2023

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy