Foghorn – Thanatos
Jarek Szczęsny:

Album wysokooktanowy.

Subjected – Pictures From The Aftermath
Paweł Gzyl:

Ambientowa afirmacja życia i miłości.

Billy Woods And Kenny Segal – Hiding Places
Jarek Szczęsny:

Ciężki i ponury.

Ellen Arkbro – Chords
Paweł Gzyl:

Filozofia czystego akordu.

BNNT is Patrick Higgins – Multiversion #1
Jarek Szczęsny:

Część pierwsza.

Opla – Obertasy
Jarek Szczęsny:

Modernizacja polskiej wsi.

Zguba – Potwarz
Jarek Szczęsny:

Zagadkowa umysłowość.

Erith – Speed of Light
Przemysław Solski:

Niebanalny styl, kosmiczna muzyka, swoboda na scenie, tak w kilku słowach można określić nowe zjawisko na polskim rynku.

Øyvind Torvund – The Exotica Album
Łukasz Komła:

W egzotycznym zwierciadle.

Sciahri – Double-Edged
Paweł Gzyl:

Plemienny minimal.

Various Artists – ePM Selected Vol. 7
Paweł Gzyl:

Dziesięć house’owych sztosów.

Dren – Time And Form
Paweł Gzyl:

Black metal przekuty na nowoczesną elektronikę.

Dots (Uwe Schmidt) – Dots
Ania Pietrzak:

Śladami czarów w kosmicznej otchłani.

S S S S – Walls, Corridors, Baffles
Paweł Gzyl:

Power ambient z Lucerny.Koncerty Wacława Zimpla i Kuby Ziołka – konkurs

Trzy koncerty jednego wieczoru. 21 lutego w sopockim Teatrze na Plaży wystąpią Wacław Zimpel i Kuba Ziołek. Mamy dla was zaproszenia!

Dwóch znakomitych muzyków, trzy koncerty jednego wieczoru. 21 lutego o godz. 19.00 odbędzie się solowy koncerty klarnecisty, multiinstrumentalisty Wacława Zimpla, który zaprezentuje materiał z właśnie wydanej płyty „Lines” (nasza recenzja) i zdobywcy Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna – Kuby Ziołka, który przedstawi swój solowy projekt. W trzeciej części wieczoru muzycy wystąpią wspólnie na scenie.

justynajaworskaphotography_hr-17

fot. Justyna Jaworska

Wacław Zimpel sięga do wszystkich muzycznych światów, w których porusza się od lat, w ramach różnych projektów i zespołów. Splata ze sobą amerykański minimalizm, hinduski system rag, jazz oraz klasykę. Aby zbudować wielowarstwowe polifonie wykorzystuje looper, który umożliwia nakładanie na siebie kolejnych warstw melodycznych, co przywołuje na myśl renesansowe kanony Ockeghema i kompozycje Steve’a Reicha.

Artysta w swoich kompozycjach wykorzystuje bogate instrumentarium. Oprócz klarnetów, analogowych organów z lat 70. i pianina, korzysta z ludowych instrumentów różnych kultur – laotańskiego khaenu, hinduskiej algozy, fletów alikwotowych z Karpat czy trombity ukraińskiej.

Kuba Ziołek

Kuba Ziołek wystąpi w Sopocie nie jako Stara Rzeka, lecz pod własnym imieniem i nazwiskiem. Tym razem muzyk częściowo porzuca statyczne chmury dronów i szmerów oraz próbuje zmierzyć się z dźwiękami 6- i 12-strunowych gitar akustycznych podłączonych do ludowych efektów gitarowych – głównie z Tajwanu i Chin. Kwituje to irracjonalnym dodatkiem elektronicznych wyładowań, żeby było modnie i własnym głosem, żeby było miło. Kuba Ziołek to artysta znany przede wszystkim z projektu Stara Rzeka, którego dwa dotychczasowe albumy zostały dobrze przyjęte zarówno w kraju, jak i zagranicą. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Artysta pod różnymi postaciami i w różnych składach (m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T’ienLai, Kapital) występuje z powodzeniem na całym świecie. Koncertował m.in. w Londynie, Liverpoolu, Stambule, Barcelonie czy Nowym Jorku. Ubiegłoroczna płyta Starej Rzeki nosi tytuł „Zamknęły się oczy ziemi” (nasza recenzja).

 

Konkurs:

Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia. Kto pierwszy, ten lepszy! W tytule maila proszę wpisać „Zimpel/Ziołek”, a w treści swoje imię i nazwisko. Proszę pisać na adres: lukasz.komla@nowamuzyka.pl. Na wasze zgłoszenia czekam do środy (17.02), do godz. 20.00, a zwycięzców powiadomię drogą mailową.

Powodzenia!

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. Łukasz Komła

    Wejściówki wygrali: Przemysław K. i Małgorzata K. Dziękuję wszystkim za udział. Pozdrawiam!