Chouk Bwa & The Ångströmers – Vodou Alé
Łukasz Komła:

Voodoo z przyszłości.

Ben Lukas Boysen – Mirage
Jarek Szczęsny:

Pokaz iluzji.

Siema Ziemia – Siema Ziemia
Jarek Szczęsny:

Dodatkowe skurcze mięśni.

Fluxion – Perspectives
Paweł Gzyl:

Nostalgia po grecku.

Lawrence English – Lassitude
Jarek Szczęsny:

Doskonała pustka.

Elysia Crampton – ORCORARA 2010
Jarek Szczęsny:

Niepowstrzymana losowość.

Kaitlyn Aurelia Smith – The Mosaic of Transformation
Jarek Szczęsny:

Cały zestaw radosnych nastrojów.

Phillip Sollman – Monophonie
Paweł Gzyl:

Muzyczna maszyneria.

Vladislav Delay & Sly Dunbar & Robbie Shakespeare – 500-Push-Up
Paweł Gzyl:

„Rakka” uzupełniona o dubowy puls.

Zguba – Pomór
Jarek Szczęsny:

Nieustający marsz kostuchy.

Richu M – House Of The Vaporising Sun
Bartek Woynicz:

Ten tytuł mówi wszystko.

Maenad Veyl – Reassessment
Paweł Gzyl:

Muzyka z sali operacyjnej.

Flaner Klespoza – Wędrówka po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty
Jarek Szczęsny:

Spójna opowieść.

The Advent – Life Cycles
Paweł Gzyl:

Futurystyczne electro w oldskulowym stylu.Koncerty Wacława Zimpla i Kuby Ziołka – konkurs

Trzy koncerty jednego wieczoru. 21 lutego w sopockim Teatrze na Plaży wystąpią Wacław Zimpel i Kuba Ziołek. Mamy dla was zaproszenia!

Dwóch znakomitych muzyków, trzy koncerty jednego wieczoru. 21 lutego o godz. 19.00 odbędzie się solowy koncerty klarnecisty, multiinstrumentalisty Wacława Zimpla, który zaprezentuje materiał z właśnie wydanej płyty „Lines” (nasza recenzja) i zdobywcy Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna – Kuby Ziołka, który przedstawi swój solowy projekt. W trzeciej części wieczoru muzycy wystąpią wspólnie na scenie.

justynajaworskaphotography_hr-17

fot. Justyna Jaworska

Wacław Zimpel sięga do wszystkich muzycznych światów, w których porusza się od lat, w ramach różnych projektów i zespołów. Splata ze sobą amerykański minimalizm, hinduski system rag, jazz oraz klasykę. Aby zbudować wielowarstwowe polifonie wykorzystuje looper, który umożliwia nakładanie na siebie kolejnych warstw melodycznych, co przywołuje na myśl renesansowe kanony Ockeghema i kompozycje Steve’a Reicha.

Artysta w swoich kompozycjach wykorzystuje bogate instrumentarium. Oprócz klarnetów, analogowych organów z lat 70. i pianina, korzysta z ludowych instrumentów różnych kultur – laotańskiego khaenu, hinduskiej algozy, fletów alikwotowych z Karpat czy trombity ukraińskiej.

Kuba Ziołek

Kuba Ziołek wystąpi w Sopocie nie jako Stara Rzeka, lecz pod własnym imieniem i nazwiskiem. Tym razem muzyk częściowo porzuca statyczne chmury dronów i szmerów oraz próbuje zmierzyć się z dźwiękami 6- i 12-strunowych gitar akustycznych podłączonych do ludowych efektów gitarowych – głównie z Tajwanu i Chin. Kwituje to irracjonalnym dodatkiem elektronicznych wyładowań, żeby było modnie i własnym głosem, żeby było miło. Kuba Ziołek to artysta znany przede wszystkim z projektu Stara Rzeka, którego dwa dotychczasowe albumy zostały dobrze przyjęte zarówno w kraju, jak i zagranicą. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Artysta pod różnymi postaciami i w różnych składach (m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T’ienLai, Kapital) występuje z powodzeniem na całym świecie. Koncertował m.in. w Londynie, Liverpoolu, Stambule, Barcelonie czy Nowym Jorku. Ubiegłoroczna płyta Starej Rzeki nosi tytuł „Zamknęły się oczy ziemi” (nasza recenzja).

 

Konkurs:

Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia. Kto pierwszy, ten lepszy! W tytule maila proszę wpisać „Zimpel/Ziołek”, a w treści swoje imię i nazwisko. Proszę pisać na adres: lukasz.komla@nowamuzyka.pl. Na wasze zgłoszenia czekam do środy (17.02), do godz. 20.00, a zwycięzców powiadomię drogą mailową.

Powodzenia!

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. Łukasz Komła

    Wejściówki wygrali: Przemysław K. i Małgorzata K. Dziękuję wszystkim za udział. Pozdrawiam!