Wpisz i kliknij enter

Basement Jaxx – Crazy Itch Radio


Po trzech latach duet Basement Jaxx wraca z premierowym materiałem. Opromienieni ubiegłorocznym sukcesem kompilacji „Singles” (prawie milion sprzedanych kopii) panowie Felix Buxton i Simon Ratcliffe zdecydowali się tym razem iść na żywioł – „Crazy Itch Radio” to kilkadziesiąt minut powariowanej wirtualnej audycji, której słucha się właściwie bez żadnych większych zakłóceń. Co więcej, Basement Jaxx proponują nam kilka prawdziwych hiciorów z „Hush Boy” na czele, prezentując przy tym zupełną aranżacyjną przewrotność.
Bo jest na tej płycie właściwie wszystko – zaczyna się jakimś patetycznym zestawieniem smyków i chórów, aby zaraz potem ulecieć w lekki puls wspomnianego, kipiącego pomysłami „Huh Boy”. Ho, ho – myślimy sobie – sporo się tu dzieje; to jednak właściwie tylko początek – już za zakrętem czeka na nas taneczny folk w iście bałkańskim stylu – „Hey You”. To bezwzględny koncertowy pewniak, przy tym kawałku po prostu nie da się usiedzieć w miejscu. Buxton i Ratcliffe wciąż robią to, co lubią najbardziej – przepuszczają przez swoją poturbowaną muzyczną wyobraźnię wszystkie dźwięki, które aktualnie wydają się im pociągające. A że są to momentami tak odległe od siebie gatunki? Nie szkodzi, stylistyczny rozrzut radiostacji Crazy Inch nie zna granic, a i sami muzycy potrafią nadać swym produkcjom kilka wspólnych, łatwo rozpoznawalnych cech. Jest więc przede wszystkim mocno tanecznie, aranżacje balansują na granicy chaosu, kolejne utwory podobne są do konstrukcji, o których myśli się najczęściej „w jaki sposób to wszystko jeszcze się trzyma?”. Ano trzyma się, i chyba właśnie w tym tkwi siła tego materiału – mimo kilku słabszych momentów stanowi całkiem udaną, zaskakującą całość.
Materiał z „Crazy Itch Radio” jest energetycznym ładunkiem, który prawdziwe eksplozje wzbudzać będzie zapewne podczas koncertów. Sam album również może doprowadzić do wielu emocjonalnych podmuchów, wystarczy tylko zdać się na jego elektryzującą przebojowość. Jak mówią sami muzycy – „its the crazy, colourful itch of life”.
2006Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy