Wpisz i kliknij enter

Wax Tailor przyjeżdża do Polski

16 maja w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie w pełnym koncertowym składzie wystąpi Wax Tailor! To kolejna odsłona cyklu Paris Indie Club.

Wax Tailor to kolejny, po rapowym La Formule Band, projekt francuskiego DJa i producenta Jeana Christophe Le Saoût. Jego eklektyczna muzyka, charakterystyczne filmowe sample oraz znakomici goście, w tym m.in. Charlotte Savary, Ursula Rucker, Charlie Winston, Speech Defect czy kalifornijski duet The Others, szybko ustawiły go jako jeden z najciekawszych punktów na muzycznej mapie XXI wiecznej Francji.

„In The Mood For Life” to najnowszy, niedawno wydany również w Polsce album Wax Tailor. Napisany w połowie w Paryżu, w połowie w Nowym Jorku jest jednocześnie najbardziej przystępnym ze wszystkich dotychczasowych. Liczne nawiązania do Soulu, Funku, Hip-Hopu czy muzyki lat 60. tworzą przepiękną, niebywale klimatyczną mozaikę żywych instrumentów, elektroniki oraz filmowych sampli.

Paris Indie Club to kompilacja płytowa oraz cykl koncertów. Nie chodzi tu nawet o stricte muzykę francuską, a przede wszystkim artystów tworzących trendy muzyczne w stolicy Francji.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Lilli Kane

Lilly Kane, chińska artystka, która dziś wydaje debiutanckie EP w Intruder Alert, odpowiada na nasz tradycyjny zestaw trzech pytań.