Wpisz i kliknij enter

El-B we Wrocławiu – rozdajemy wejściówki!

Pionier dubstepowych basów i UK garageowy innowator wystąpi 25.06.2010 we wrocławskim Centrum Kultury Agora w ramach „Lower Silesia Bass 2”. Dla naszych Czytelników mamy cztery pojedyncze wjazdy! Ci, którzy nie kolekcjonują winylowych dwunastek, mieli okazję zapoznać się z szarą eminencją dubstepu i UK garage dzięki zeszłorocznej, wydanej również na CD, antologii „Ammunition & Blackdown Present: The Roots Of El-B”. A że El-B spokojnie może być uznany za proroka współczesnego brytyjskiego basu, przekonali się wszyscy, którzy słyszeli takie kawałki jak „Digital” czy „Back & Bury”.

To przecież lata 2000-2002 i prosta droga choćby do upiornych, UK garageowych dekonstrukcji Buriala. El-B wyprowadził UK garage z komercyjnych, soulowych okowów, w których gatunek tkwił po uszy pod koniec lat 90., na nieco bardziej mroczną, eksperymentalną ścieżkę ulicznej partyzantki. Stąd już tylko krok do najważniejszych brzmień zeszłej dekady nie tylko na Wyspach.
Podczas gdy kilku młodszych kolegów po fachu, w tym w/w Burial, medialnie skorzystało na całkiem czytelnych inspiracjach brzmieniem El-B, on sam, mimo mniejszej rozpoznawalności, pozostaje do dziś absolutnym autorytetem w swojej dziedzinie.
Warto przekonać się na własne uszy, w jakiej obecnie formie jest legenda. Kto pierwszy, ten wygrywa darmową okazję! Piszcie na adres: konkursNM@gmail.com w tytule umieszczając: El-B/Lower Silesia Bass 2.

Więcej informacji o imprezie TUTAJ.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy