Wpisz i kliknij enter

Zobacz, gdzie w grudniu zagrają Swans

Znamy już miejsca grudniowych koncertów Swans. Reaktywowana grupa Michaela Giry zagra w Polsce dwukrotnie.

  • 9 grudnia – Wrocław, Firlej
  • 10 grudnia – Warszawa, Stodoła

Występy w Polsce będą elementem światowej trasy formacji, która rozpoczęła się we wrześniu tego roku. Grupa Swans reaktywowała się na początku 2010 ku radości wielu oddanych fanów na całym świecie. Formacja Giry powstała w roku 1982 stając się jednym z pionierów ruchu no wave. Istniała do 1997 roku, kiedy to rozpad związku Giry i wokalistki Jarboe, drugiej podpory Swans, doprowadził także do zawieszenia działalności zespołu.

Swans wywodzą się z tych samych kręgów nowojorskiej awangardy, której filarami są Sonic Youth czy Lydia Lunch. Niezwykle mroczne, skomplikowane nagrania Swans od początku budziły uznanie tak krytyków, jak i spragnionych ambitnych dźwięków fanów muzycznej alternatywy. Najważniejsze albumy Swans to bez wątpienia krążki „Children Of God” (1987) oraz „Feel Good Now” (1988) będący zapisem koncertów i oddający w niezwykle wierny sposób niesamowite występy Swans na żywo. Krytycy wyróżniają także album „White Light from the Mouth of Infinity” wydany w 1991 roku.

Po rozpadzie Swans w 1997 roku zarówno Jarboe, jak i Gira poświęcili się własnym projektom. Gira założył formację The Angels Of Light, a także kontynuował kierowanie wytwórnią Young God Records, którą założył w 1990 roku. Jej nakładem wydawali tak uznani artyści jak Devendra Banhart, Akron/Family, Lisa Germano czy Calla.

Reaktywacja Swans została ogłoszona w styczniu 2010 roku na profilu myspace formacji.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Sordid
Sordid
13 lat temu

Ide Bankoowo !!

Polecamy

3 pytania – Dj Steaw

Z okazji nadchodzącego festiwalu Wooded oraz Wooded City B4 Party w Poznaniu przepytujemy jedną z gwiazd tych wydarzeń.