Wpisz i kliknij enter

Nowości od Jacaszka

Podczas minionego roku polski artysta rozpoczął nowe projekty, które zaowocują niebawem wydaniem dwóch jego kolejnych albumów. Współpraca Jacaszka z muzykami zespołu barokowego Silva Rerum – Małgorzatą Skotnicką (klawesyn) i Mają Mirochą (flet traverso) oraz Andrzejem Wojciechowskim (klarnet) i Wojciechem Jachną (trąbka) zaowocowała powstaniem materiału na nową płytę, która ukaże się w 2011 roku.

Kilka miesięcy temu Jacaszek napisał również muzykę do pełnometrażowego filmu Jana Komasy – „Sala samobójców”. Obraz będzie miał premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Berlinie, a ścieżka dźwiękowa zostanie wydana na płycie.

Jacaszek rozpoczął także współpracę z portugalskim artystą wizualnym Pedro Maia. W październiku miał miejsce ich wspólny koncert w byłym klasztorze Bento da Vitória w Porto. Występ był reinterpretacją muzyki z płyty „Pentral”. Jacaszkowi towarzyszyła również śpiewaczka Magna Ferrera oraz Pedro Silva, flecista z barokowego zespołu The Bad Tempered Consort. Fragmenty koncertu można obejrzeć w Internecie pod adresem: www.vimeo.com/16409350.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy