Wpisz i kliknij enter

Handsome Furs wracają nad Wisłę

W maju przyjedzie do Polski na trzy koncerty kanadyjski duet Handsome Furs, którego twórczość można zaklasyfikować jako garażowy electro-punk. Kanadyjczycy zagrają w 5 maja w krakowskiej Łaźni Nowej, 6 maja w warszawskiej Cafe Kulturalnej (w ramach Warsaw Music Week) i 7 maja we wrocławskiej Przestrzeni Muzycznej Puzzle.
Handsome Furs to kanadyjski duet założony w 2005 r. przez małżeństwo Alexei Perry i Dana Boecknera, który znany jest też jako jeden z liderów zespołu Wolf Parade. Spotkali się parę lat wcześniej, pracując w biurze telefonicznej obsługi klienta w Montrealu. Inspiracją dla nazwy Handsome Furs był tytuł opowiadania, pisanego w momencie zakładania zespołu przez Perry`ego.

Ich muzyka określana jest jako dość nietypowe połączenie odmiennych, uzupełniających się w ciekawy sposób elementów i stylów muzycznych: charakterystycznego, rozpoznawalnego także z twórczości Wolf Parade, brzmienia gitary i pełnego emocji wokalu Boecknera oraz tworzonego przez Alexei Perry minimalistycznego, elektronicznego podkładu syntezatorów i automatu perkusyjnego. Grupa ma w swej dyskografii dwa albumy wydane przez Sub Pop – „Plague Park” z 2007 roku i „Face Control”.

Ci, którzy widzieli któryś z koncertów Handsome Furs, jakie odbyły się w Polsce w 2009 roku wiedzą, że ich występy po prawdziwie zmysłowe szaleństwo. Dlatego nie trzeba będzie ich namawiać na kolejne spotkanie z duetem. Ci, którzy jeszcze nie oglądali kanadyjskiego małżeństwa na żywo – koniecznie powinni nadrobić tę zaległość.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy