Wpisz i kliknij enter

Das Muster

Co powstanie z połączenia klimatu horrorów z fantazją godną Kraftwerk i mocnym uderzeniem techno? Projekt Das Muster jak można się domyślić ma swoje korzenie w Niemczech. Stoi za nim Marcus Mumm. Na co dzień zamieszkuje on Flensburg położony blisko duńsko-niemieckiej granicy.
Jak sam mówi, swoją przygodę z muzyką zaczął kiedy usłyszał „Das Model” w wykonaniu Kraftwerk. Mimo upływu czasu i postępu technologicznego w swoich utworach Das Muster stara się nawiązywać do epoki krautrocka i wczesnej elektroniki, a udaje mu się to za sprawą analogowych syntezatorów, których używa do tworzenia muzyki.


Jego kompozycje mają wyrażać pewien strach przed przyszłością. Sam określa to jako połączenie klimatu s-f i horroru. Udaje się mu to do tego stopnia, że jego utwory śmiało mogły by służyć za ścieżkę dźwiękową do „Plan dziewięć z kosmosu”.
Do tej pory na swoim koncie ma jedną płytę zatytułowaną Unbekannte Kräfte wydaną dla Transient Force zawierającą osiem utworów. Z większość kompozycji Das Muster można zapoznać się dzięki jego kanałowi w serwisie Youtube, gdzie każdy utwór został zilustrowany animacjami wykonanymi przez samego Marcusa.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Stalkyer
Stalkyer
10 lat temu

nie tyle przypomina co pasuje do klimatu horrorów-sf z przełomu lat 70-80tych

stachman
stachman
10 lat temu

Ciekawa historia, ale jesli utwor Sequenz przypomina „Obcego”, badz „Cos”, to ja chyba slabo pamietam te filmy…;)

Stalkyer
Stalkyer
10 lat temu

świetny analogowy klimacik
Przypomina pierwszego Obcego albo „Coś” Carpentera

Polecamy

Nowa Tradycja 2018 – relacja

Nowa Tradycja dnia trzeciego – odwiedziliśmy jeden z dni festiwalu, gdzie gwiazdą był zespół 3MA: Ballaké Sissoko, Driss El Maloumi i Rajery.