Wpisz i kliknij enter

LAKE R▲DIO

Witch house jako gatunek ciągle jeszcze nie wypracował jednolitego brzmienia. Taki dysonans zawdzięcza różnorodności twórców, z których jednym z najciekawszych jest projekt LAKE R▲DIO. Pod tym pseudonimem ukrywa się dwudziestoletni Caden Moore pochodzący z USA. Jest to jego poboczny projekt, który stanowi odskocznie od jego działalności jako gitarzysta i wokalista zespołu Heavy Ghost. Sam o swoim solowym projekcie mówi, że: „służy badaniu mroczniejszych wymiarów muzyki i mnie samego”.
Większość słuchaczy jego muzykę opisuje właśnie jako witch house, jednakże nie oddaje to całego kolorytu dźwięków, które zawarte są w utworach LAKE R▲DIO. W jego kompozycjach można doszukać się sporo nawiązań do twórczości zespołu Boards of Canada. W szczególności utwór Every Little THING brzmi jak jakieś zagubione demo tego duetu.


Tworząc muzykę Caden sięga do archiwalnych nagrań znajdujących się na taśmach VHS, winylach czy na kasetach magnetofonowych, łącząc zgrabnie ducha analogowej spuścizny z dzisiejszymi zdigitalizowanymi realiami. Tworzy to specyficzną otoczkę, w której pogłosy i szumy wtapiają się w strukturę samych melodii nadając im sennego wymiaru.
Caden nie ogranicza się wyłącznie do wskrzeszania starych sampli. Utwór zatytułowany кулинария jest niczym innym jak remixem Bulletproof z repertuaru La Roux, w którym radykalnie zmieniono wokal.

Do tej pory Caden jako LAKE R▲DIO wydał jeden longplay oraz trzy EP-ki z których ostatnia zatytułowana Delta miała swoją premierę 21. kwietnia tego roku. Wszystkie nagranie jakie do tej pory się ukazały można legalnie pobrać z profilu projektu na portalu BandCamp ustalając za nie swoją własną cenę, lub nie płacąc wcale.

SoundCloud

YouTubeJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Islaja – Tarrantulla

Koniec ubiegłego roku przyniósł nowy album Merji Kokkonen, znanej wszystkim jako Islaja.