Wpisz i kliknij enter

The Loveliers

Tajemnicze trio. The Loveliers to powstały w 2006 roku tajemniczy projekt w którego skład wchodzą Revisq, Tuner i Trash. Tak naprawdę wiadomo o nich tylko tyle, że robią bardzo dobrą muzykę, bo informacji w mediach jest „jak na lekarstwo”. Szerszej publice zostali zaprezentowani przez dziennikarza radiowej Trójki Piotra Stelmacha w audycji „Offensywa”.

Trio założyło pokaźną ilość stron internetowych: Oficjalną oraz profile Facebook, Youtube, Myspace, Vimeo, Blogspot, Soundcloud, itd. z których nie dowiemy się praktycznie niczego, podstawowym celem tych profili jest prezentacja muzyki jaką tworzą i właśnie to jest główna siła formacji, stuprocentowe skupienie się na pracy twórczej. Ta tajemniczość, która zawisła nad The Loveliers automatycznie przywodzi na myśl postać Buriala, któremu także nie zależy na medialnym szumie, liczy się tylko muzyka.

Jak podają na profilu Lastfm.pl gatunek w jaki można ich zaszufladkować to dark space pop – cokolwiek miałoby to oznaczać. Na ich twórczość wpływ miały takie gatunki jak oldskool techno, ambient, acid, detroit techo, chicago house czy garage. Jednak nie szufladki są tu najważniejsze, posłuchajcie co sobą reprezentuje The Loveliers:

Co ciekawe The Loveliers dali się poznać szerszej publiczności na zachodzie, kawałek „Sugarfree” znalazł się na składance „Mercedes-Benz Mixed Tape 36: White Waves” – mixtapey mają za zadanie promowanie nowych niezależnych artystów (więcej na mixed-tape.com/).Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
anka
anka
11 lat temu

PO PROSTU CZAAAD!

Cynamonova
Cynamonova
11 lat temu

uwielbiam!!! ten niepokój muzyczny, video nie mniejsze wrażenie robi, filmowe, tak!!

Piotr
Piotr
11 lat temu

Bardziej to przypomina Gus Gus

Yezior
Yezior
11 lat temu

Sugerowałem ich do „warto posłuchać” już z dobry rok temu…
Czyżbym się doczekał?

Generalnie The Loveliers wymiata. I ta ich (jego?) tajemniczość…

mesbrutah
mesbrutah
11 lat temu

Bardzo lubię! „Złamane” harmonie wokalu i super klimacik podkładów 🙂

danny moore
danny moore
11 lat temu

Świetni oni są (chociaż b.podobni do KAMP!) 😉

Polecamy

Job Karma – Ebola

Trzecia płyta wrocławskiego zespołu powraca po szesnastu latach od wydania w wersji winylowej i kompaktowej.