Wpisz i kliknij enter

Zobacz przestrzenny kontroler audiowizualny

To urządzenie pozwala tworzyć muzykę na żywo za pomocą gestów i ruchów całego ciała. Czy Dodecaudion to nowy Theremin? Już w piątek będziecie się mogli o tym przekonać na żywo. Zobaczcie koniecznie!

Jednym z podstawowych założeń twórców tego kontrolera było stworzenie nowego interfejsu będącego opozycją dla tradycyjnych guzików i pokręteł, które nie dają zbyt dużego pola do ruchowej ekspresji wykonawcy.

Kontroler zbudowany jest na bazie otwartych technologii takich jak Arduino i Processing, udostępniany jest na otwartych licencjach Creative Commons i MIT.


Już 28 października w warszawskim Narodowym Instytucie Audiowizualnym odbędzie się koncert, podczas którego będziecie mogli zobaczyć i posłuchać na żywo możliwości Dodecaudion. Koncert składać się będzie z dwóch niezależnych części:

W pierwszej wystąpi duet Szymona Kaliski (Dodecaudion) oraz Stefan Wesołowski
(Skrzypce) reprezentujący label Few Quiet People. Muzykom towarzyszyć będą generowane w czasie rzeczywistym, reaktywne wizualizacje napisane specjalnie na potrzeby tego wydarzenia.


W drugiej części wystąpi członek panGeneratora (kolektywu odpowiedzialnego za projekt) – Krzysztof Cybulski (Dodecaudion) oraz perkusista grywający z czołówką polskiego jazzu – Damian Niewiński. Również i tej cześci towarzyszyć będą niestandardowe wizualizacje, stworzone dzięki generatywnym algorytmom.

Aby wziąc udział w wydarzeniu należy zarejestrować sie na stronie akcji Kultura 2.0. Wstęp jest całkowicie wolny!

[button size=”big” link=”http://kultura20.pl/Community/45,Strona,REJESTRACJA.html” target=”blank”]Zarejestruj się[/button]

Czytajcie więcej o DodecaudionJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Hedoco
9 lat temu

Z przyjemnością informuję, że sklep Hedoco online został uruchomiony w lutym 2012 r. Dodecaudion i inne produkty marki Hedoco można zamówić za pośrednictwem naszej strony internetowej. http://www.hedoco.com/

Pierwsze 100 klientów otrzyma 10% zniżki!

Polecamy