Wpisz i kliknij enter

Rykarda Parasol w listopadzie w Polsce

Nowy skład, nowe piosenki – tak w skrócie swoją listopadową trasę po Polsce opisuje Rykarda Parasol. Jeśli chcecie posłuchać „folk-noir” na żywo, przeczytajcie tego niusa.

Właśnie „rock noir” lub „folk-noir” – tak w amerykańskich recenzjach określana jest często muzyka pani Parasol. Porównania do PJ Harvey, Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Johnny Casha (!) czy Black Heart Procession są uzasadnione jako naszkicowane strzałki, ale na drugim swoim albumie Rykarda pokazuje, że wypracowała swoje własne, rozpoznawalne brzmienie nie tylko dzięki charakterystycznemu, wspaniałemu, czasem zmysłowemu a czasem przyprawiającemu o dreszcze głosowi.

Przypomnijmy: Rykarda Parasol to amerykańska wokalistka i gitarzystka, córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu (jej imię pochodzi od imienia jej ojca – Ryszarda).

Rykarda w 2003 roku założyła własny zespół, z którym nagrała pierwszą EPkę „Here She Comes”. „Our Hearts First Meet” był pierwszym pełnowymiarowym albumem, wydanym w Europie w 2008 roku przez specjalizujący się w takich brzmieniach niemiecki label Glitterhouse. W Polsce artystka będzie promować najnowszy materiał – „For Blood And Wine” – wydany u nas przez Gusstaff Records, a dystrybuowany przez Sonic Records.

Rykarda Parasol zagra w Polsce sześć razy, oto plan koncertów:

[list]

  • 18.11. – Kraków, festiwal Kobieca Transsmisja @ klub Rozrywki 3
  • 20.11. – Szczecin @ Free Blues Club
  • 21.11. – Zielona Góra @ Zielona Jadlodajnia
  • 22.11. – Poznań @ Fabrika
  • 23.11. – Warszawa @ CDQ
  • 24.11. – Wrocław @ Firlej

[/list]Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

MIN t

Wokalistka, producentka i dyplomowana songwiterka. MIN t, czyli Martyna Kubicz, rozmawia z nami m.in. o swoim najnowszym teledysku, życiu w Berlinie i artystach którzy ją inspirują.