Wpisz i kliknij enter

Sigur Rós i Kronos Quartet w finale tegorocznego Sacrum Profanum

Sigur Rós i Kronos Quartet wystąpią w finale jubileuszowej 10. edycji Festiwalu Sacrum Profanum. Koncerty odbędą się 16 i 17 września, tradycyjnie w hali ocynowni Arcelor Mittal Poland. Bilety trafią do sprzedaży 1 marca.

Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny przedsięwzięcia: „Po trzech latach przerwy w działalności wracają z nowym materiałem. Introwertycznym, minimalistycznym, eksperymentalnym – dopełnionym doświadczeniami z solowych projektów członków grupy. Na jedynych koncertach w Polsce i tylko tu – w Krakowie – ze szczególnym gościem, z którym wielokrotnie się spotkali, ale jeszcze nigdy na tej samej scenie. Panie i Panowie – Sigur Rós i Kronos Quartet!”

Sigur Rós to islandzki zespół założony w 1994 roku, rozpoznawalny na całym świecie dzięki charakterystycznej, falsetowej, barwie głosu wokalisty oraz efektom brzmieniowym uzyskiwanym poprzez specjalną technikę gry smyczkiem na gitarze elektrycznej. Lider zespołu Jón Jónsi Þór Birgisson prowadzi równolegle karierę solową. W ramach trasy koncertowej związanej z promocją solowego albumu Jónsi – go wystąpił dwukrotnie w Krakowie podczas Sacrum Profanum 2010.

Kronos Quartet – to zdobywca Nagrody Grammy oraz jeden z najbardziej utytułowanych i poważanych zespołów naszych czasów. Przez niemal 40 lat, kwartet z San Francisco w składzie David Harrington, John Sherba (skrzypce), Hank Dutt (altówka) oraz Jeffrey Zeigler (wiolonczela) konsekwentnie realizuje autorskie wizje artystyczne, zakładające odważne poszukiwania twórcze oraz poszerzenie zakresu i kontekstu aktywności kwartetu smyczkowego. Zespół zagrał setki koncertów na całym świecie, wydał 45 albumów i zamówił przeszło 750 nowych utworów oraz aranżacji na kwartet smyczkowy. W 2011 roku jako jedyny zespół na świecie otrzymał dwie najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie muzyki – Polar Music Prize oraz Avery Fisher Prize.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy