Wpisz i kliknij enter

Digital hard core na OFF-ie

Kolejną gwiazdą katowickiego festiwalu będzie słynny projekt Aleca Empire`a – Atari Teenage Riot.

Trudno wyobrazić sobie lepszy soundtrack do cyfrowej rewolucji niż ekstremalne dźwięki generowane przez Atari Teenage Riot. Dowodem wydany w 2010 roku, po 12 latach przerwy, album ” Is This Hyperreal?”, ale także fakt, że pochodzący z niego utwór „Black Flags”, podchwycony przez Anonymous i wykorzystywany w dziesiątkach niezależnie tworzonych klipów, stał się nieformalnym hymnem ruchu Occupy Wall Street. Niedawno zespół wszedł w fazę, którą Alec Empire, lider grupy, określa mianem ATR 3.0 – a to za sprawą dołączenia do nich nowego wokalisty, którym jest Brytyjczyk Rowdy Superstar. Co to oznacza w praktyce, przekonamy się na OFF-ie.

Na OFF-ie zagości również hip-hopowy projekt Shabazz Palaces nagrywający dla… Sub Pop. Dla Ishmaela „Butterfly” Butlera nie ma rzeczy niemożliwych – dwie dekady temu już był na szczycie, kiedy z nowojorską formacją Digable Planets na nowo definiował hip-hop na pokrytej złotem płycie „Reachin’ (A New Refutation of Time and Space)”. Później na długie lata zniknął fanom z radarów, by najpierw powrócić ze swym macierzystym zespołem, a następnie zaskoczyć nie tylko hip-hopowy świat, ale wszystkich wielbicieli muzyki alternatywnej swoim nowym wcieleniem – czyli właśnie Shabazz Palaces. Nic dziwnego, że debiutancki album Shabazz Palaces „Black Up” znalazł się w niejednym zestawieniu najlepszych płyt 2011 roku.

No i nasi ulubieńcy – kiRk. Choć Paweł Bartnik, Olgierd Dokalski i Filip Kalinowski tworzą razem już od ponad dekady, ubiegły rok był dla nich przełomowy – za sprawą premiery znakomitego albumu „Msza Święta w Brąswałdzie”. Ale entuzjastyczne recenzje to jedno, a koncerty – zupełnie inna sprawa. Jak sprawdzi się na żywo mroczna, rozimprowizowana wizja elektroniki i okolic, której hołduje kiRk? Przekonamy się niebawem.

http://www.youtube.com/watch?v=NuC46syeOyk

A do tego Converge (metalcore), Other Lives (alternatywny rock) i Charles Bradley And His Extraordinaires  (folk). Czyli – co kto lubi!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
keisuke
keisuke
9 lat temu

Zatrzymałem się w szerokim rozkroku pomiędzy ATR 1.0 i 2.0 – tak rozkraczony pozostaję do dziś… Może faza 4.0 mnie przekona i zrobię pełny szpagat 🙂 Choć w Krakowie 2 lata temu dali radę, Rotundą zatrzęsło…

Polecamy