Wpisz i kliknij enter

Kolejne gwiazdy Tauron Festiwalu!

[wide][/wide]
Speech Debelle, The Field, Gnucci Banana, Michael Mayer i Brandt Brauer Frick Ensemble kolejnymi artystami VII edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka! Przeczytajcie szczegóły.

Brandt Brauer Frick Ensemble

To będzie jeden z najważniejszych punktów tegorocznej edycji festiwalu. Pochodzącym z 2010 roku albumem „You Make Me Real” ten niemiecki zespół udowodni, że łączenie muzyki klasycznej z techno wcale nie musi się sprowadzać do dokładania transowych beatów pod partie symfonicznych smyczków.

W muzyce tworzonej przez klasycznie wykształconego kompozytora Paula Fricka i dwóch klubowych wyjadaczy – Jana Brauera i Daniela Brandta odbijają się zarówno zdobycze muzycznej awangardy z ostatnich kilku dekad, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku mistrzów minimalu – Johna Cage’a czy Steve’a Reicha, jak i głęboka fascynacja tradycyjnym techno spod znaku Detroit.

Speech Debelle

Ta pani gościła już na naszym festiwalu w 2009 roku jako debiutantka, która swoim pierwszym albumem powaliła na kolana krytyków oraz publiczność, zgarniając przy okazji prestiżową Mercury Prize. Tym razem wraca jako artystka w pełni ukształtowana, z zespołem, który od trzech lat towarzyszy jej w nieustającej trasie koncertowej. Do Katowic przywiezie materiał ze swojej najnowszej płyty – „Freedom of Speech”, wydanej w lutym tego roku.

Gnucci Banana

To jedna z tych artystek, które zaprzeczają tezie, że białe dziewczyny nie powinny rapować. Jej dorobek nie powala być może na kolana, zaledwie kilka kawałków i dwa solidne mixtape’y nagrane wraz z mężem, Spoekiem Mathambo – południowoafrykańskim raperem, który okazał się jedna z największych rewelacji zeszłorocznej edycji naszego festiwalu – to jednak w zupełności wystarczyło, by krytycy zaczęli głosić, że oto narodziła się nowa M.I.A., bardziej taneczna, mniej polityczna, radosna i energetyczna.

Michael Mayer

To propozycja dla tych wszystkich, którzy cenią sobie bardziej popowe, melodyjne odmiany minimalistycznego techno, w którym ambientowy beat łączy się z eterycznymi wokalami i tanecznym pulsem. Niezależnie od tego czy gra swoje własne sety, czy występuje wraz Superpitcherem jako Supermayer, Michael Mayer od dwudziestu lat tworzy mistrzowskie, autorskie miksy, cieszące się olbrzymim uznaniem odbiorców na całym świecie.

The Field

W ciągu ostatnich siedmiu lat szwedzki artysta dał się poznać jako prawdziwy wirtuoz łączenia organicznych brzmień klasycznych instrumentów z nerwową pulsacją odhumanizowanej elektroniki. Festiwalowy koncert, podczas którego towarzyszyć będzie mu między innymi perkusista John Stanier z cieszącego się olbrzymim uznaniem zespołu Battles, to pierwsza okazja by posłuchać na żywo w Polsce materiału z opublikowanej w zeszłym roku płyty – „Looping State of Mind”, uznanej przez wielu krytyków za jeden z najważniejszych albumów 2011 roku.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
kłamliwyredaktor
kłamliwyredaktor
11 lat temu

„Festiwalowy koncert, (…) to pierwsza okazja by posłuchać na żywo w Polsce materiału z opublikowanej w zeszłym roku płyty – „Looping State of Mind” ” Kłamstwo, pierwszy raz okazja była w tamtym roku na dniach Katowic.

Polecamy

3 pytania – Low Key

Przed chwilą wydali debiutancki album, a dziś mówią nam m.in. czego słuchają na co dzień.