Wpisz i kliknij enter

Festiwal Nowych Form Przekazu w Bydgoszczy

Po ponad trzyletniej przerwie w niedzielę 8 kwietnia w klubie Mózg powraca do Bydgoszczy festiwal Magnetic – tym razem jako Festiwal Nowych Form Przekazu.

Inspiracje muzyczne organizatorów imprezy, kolektywu Snow Designers, sięgają początku lat 90-tych. W tym okresie techno oznaczało inne podejście do życia. Był to sposób rozumienia świata, inny punkt widzenia. Muzyka techno dostarczała niepisaną wiadomość i była formą komunikacji pomiędzy różnymi społecznościami, kompletnie niezależna od wszelkich form czy sposobów podziału.

Festiwal Magnetic nie zamyka się jednak tylko na jeden styl muzyczny, podczas imprezy zabrzmi także minimal, drum’n’bass, dubstep i eksperymentalna elektronika. Będą trzy sceny: Main, Alternative i Urban. Na pierwszej zagrają: Syntax Error, Feelaz, Adat, Monokl, Ayako Mori i Yang. Na drugiej: Seb Brandt, Esmonitesso, Chmarawinter i Lu. A na trzeciej: Pzg, Dubsknit, Screwball i K1lla.

Gwiazdą festiwalu będzie berliński didżej i producent Syntax Error. Pod tym pseudonimem ukrywa się Christian Schachta, właściciel wytwórni Snork Enterpraises. Rozpoczynał swoją karierę od ugruntowania swojej pozycji na scenie zachodniej części Niemiec jeszcze w latach 90. Początkowo pod wpływem takich gatunków jak psychedelic trance and drum’n’bass, po wizycie w legendarnym klubie Tresor w Berlinie doświadczył pełnego zafascynowania abstrakcyjnym brzmieniem techno. W 2006 Christian założył wytwórnię Snork Enterprises, aby rozpowszechniać nowe brzmienie charakteryzujące się głębokim i chybotliwym basem, ostrym werblem i głęboką stopą basową i zaskakującą perkusją. Dzisiaj ma na swym koncie kilkanaście winyli i wydany w ubiegłym roku album „Share Yourself”.

Info na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/261566460598418/Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy