Wpisz i kliknij enter

Yac, C.L.V.N. i Radrik na tropach dubu

Już dziś w szczecińskim klubie Alter Ego odbędzie się impreza pod szyldem „Where Is Your Dub Now”.

Takiego zestawu didżejów, z taką muzyczną materią dawno w Szczecinie nie było. Trójka współczesnych szamanów zabierze wszystkich chętnych w trip poprzez post-detroitowe dub techno przenikane ambientem oraz klasycznym dubstepem pozbawionym wobblowego rzężenia.

Znany przede wszystkim z reggae’owej selekcji Radrik zagra swój pierwszy od dekady tech-dubowy set. Z kolei C.L.V.N. obiecał kompletnie zignorować tym razem nowoczesne house’owe wynalazki na rzecz klasycznego dubstepu i jego postdubstepowej hybrydy. Kolejnym sączącym dub w wasze uszy będzie artysta znany pod pseudonimem Yac.

Yac to wirtuoz delay’ów i reverbów, twórca nietuzinkowych mixów zachwycających wszystkich miłośników produkcji utrzymanych w tech-dubowej, starannie wyselekcjonowanej minimalistycznej estetyce. Selekcje, przygotowywane z pietyzmem w zaciszu domowym, bądź prezentowane podczas występów live spotykają się z dużym uznaniem, czego dowodem są chociażby ubiegłoroczny podcast dla JUNOMI, esencjonalna synteza katalogu polskiego tech-dubowego labelu ENYPNION, czy projekt „Versions”, w którym wykorzystał i zedytował ponad 700 sampli z 200 utworów budując zupełnie nowe całości wyłaniające się z micro-cut-up’owej narracji.

Każdy z występów Yaca to klasa sama w sobie. Kilku z nich można posłuchać w tym miejscu.

Nowa Muzyka objęła swoim patronatem „Where Is Your Dub Now”.

Where Is Your Dub Now
Data: 24 marca 2012 (sobota)
Miejsce: Alter Ego (Pl. Batorego 4, Szczecin)
Start: 21
Tax: 8 PLNJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy