Wpisz i kliknij enter

Blixa Bargeld i Alva Noto na OFF-ie

Liczni wielbiciele twórczości Alva Noto będą mieli okazję zobaczyć jego występ z Blixą Bargeldem w ramach projektu anbb podczas tegorocznej edycji katowickiego festiwalu.

Siła duetów nie polega na łączeniu dwóch idealnie pasujących do siebie połówek, lecz na zestawianiu ognia z wodą. Zasadę tę wcielają w życie Carsten Nicolai, znany wielbicielom eksperymentalnej elektroniki jako Alva Noto oraz Hans Christian Emmerich, który jako Blixa Bargeld burzy mury i muzyczne schematy w Einstürzende Neubauten, a do tego przez lata partnerował Nickowi Cave’owi w Bad Seeds. Alva Noto to chłód, minimalizm i precyzja, Blixa Bargeld z kolei reprezentuje odwagę, ekspresję, pierwiastek nieprzewidywalności. Panowie współpracują od wielu lat, ale dopiero w 2010 roku udało im się oficjalnie zadebiutować wybitną płytą „Mimikry”. Być może na OFF-ie usłyszmy dalszy ciąg tej opowieści?

Thurston Moore to współzałożyciel i filar nowojorskiej ikony noise rocka, formacji Sonic Youth, znakomity i oryginalny gitarzysta, autor kultowych piosenek, ale i muzyki eksperymentalnej oraz filmowej, niezależny publicysta i wydawca. W 2011 roku zachwycił nas wyprodukowanym przez Becka albumem „Demolished Thoughts”, wypełnionym pięknymi (aczkolwiek nieco smętnymi) akustycznymi balladami. Czy uda mu się porwać nimi widownię OFF-a?

Baroness to jedna z najciekawszych metalowych grup, które pojawiły się na amerykańskiej scenie po roku 2000. Z jednej strony w pracy sekcji i w masywnych riffach odwołują się wyraźnie do dziedzictwa Black Sabbath, z drugiej, odważnie poszukują  nowych rozwiązań brzmieniowych i inspiracji w gatunkach odległych od metalowej ortodoksji, w tym punku i garażowym noise rocku. Po dwóch świetnie przyjętych płytach – „Red Album” i „Blue Record” – oraz serii koncertów u boku największych, Baroness pod okiem Johna Congletona szykowali kolejny album, zatytułowany „Yellow & Green”, którego premierę wyznaczono na lipiec.

A oprócz tego: folkowiec Josh T. Pearson i polscy wykonawcy – Nosowska i reaktywowany specjalnie na tę okazję Kanał Audytywny.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
szpulak
szpulak
9 lat temu

Ktos mi wytlumaczy na czym polega fenomen muzyki Alva Noto i nurtu mikropierdów?

dadaista
dadaista
9 lat temu
Reply to  Paweł Gzyl

Oj, ja sądzę, że pytający wcale nie chciał uzyskać odpowiedzi. A wskazuje na to forma pytania.

euwu
euwu
9 lat temu
Reply to  szpulak

gdyz mikropierdy to najlepsze co przytrafilo sie muzyce od wielu lat. rzeklem.

cerber
9 lat temu

„dopiero w 2010 roku udało im się oficjalnie zadebiutować wybitną płytą „Mimikry”
Pozwolę sobie dopowiedzieć, uzupełnić, iż Redakcja Nowej Muzyki ową wybitną płytę zauważyła i zrecenzowała:
https://nowamuzyka.pl/2011/01/20/anbb-alva-noto-blixa-bargeld-mimikry/

Polecamy