Wpisz i kliknij enter

Umberto na dwóch koncertach

W Poznaniu i we Wrocławiu w najbliższym tygodniu zagrają artyści inspirujący się stylistyką filmów giallo. O nastrój grozy zadbają Umberto, Pablo Frizzi oraz Lutto Lento.


UMBERTO (Not Not Fun / USA)
UMBERTO to alter ego Matta Hilla, jednoosobowy zespół komponujący rytmicznie pełzające dźwięki, w sposób oczywisty nawiązujące do klasyki horrorów z lat ’80. Istny mistrz estetyki soundtracku zaprasza słuchacza w transową, niepozbawioną humoru podróż wgłąb ciężkiej, duszącej mgły i oparów, w podróż na stare cmentarzysko, do nawiedzonych domostw i na miejsca okrutnych zbrodni. Ewokując jednocześnie tradycję progresywnego rocka spod znaku włoskiego projektu Goblin, nawiązując do dystopijnych, syntezatorowych brzmień Johna Carpentera i Alana Howartha jest też pewnego rodzaju gotyckim spojrzeniem na Italo disco, New-wave i synth pop. Pulsujący rytm i powtarzające się syntezatorowe melodie wciągają do hipnotycznego tańca.

http://umberto.bandcamp.com/
PABLO FRIZZI (PL)

Po kilku latach przerwy Pablo Frizzi powraca na scenę. Projekt inspirowany przede wszystkim włoskim kinem grozy i jego soundtrackami. Nawiązując do takich twórców jak Walter Rizzati, Fabio Frizzi czy Claudio Simonetti muzyk zaprezentuje się z zupełnie nowym materiałem.

http://www.lastfm.pl/music/Pablo+Frizzi

LUTTO LENTO (Sangoplasmo / PL)

Właściciel kasetowej wytwórni Sangoplasmo wykona gorące techno inspirując się włoskim kinem Giallo oraz rozwiniętą w latach ’90 w Houston techniką remiksowania hip hopu zwaną chopped and screwed.

http://luttolento.tumblr.com/

POZNAŃ
21.04.2012
C A F E MIĘSNA
20:00, 10 ZŁ
+KEMOT (ex YOUNG’N’HEAVY), DANGER27, LUJ LUJ

WROCŁAW
22.04.2012
F A L A N S T E R
20:00, 15 ZŁJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
łajka
łajka
12 lat temu

Umberto wystąpi także w Warszawie podczas wernisażu wystawy Aleksandry Waliszewskiej!
http://www.facebook.com/events/307774159293941/

23.04, g. 19:00, wejście za darmo

Marianna
Marianna
12 lat temu

strasznie ciekawie to brzmi szkoda że mam daleko

Polecamy