Wpisz i kliknij enter

Andy Stott na OFF-ie

Autor płyty roku 2011 według naszych Czytelników zagra na katowickim festiwalu.

Manchesterska wytwórnia Modern Love, choć niewielka, już zdążyła wyrobić sobie markę wśród wielbicieli nowej muzyki elektronicznej. Nic dziwnego, że pod jej szyldem znalazł schronienie Andy Stott, producent o znakomitej już reputacji, który w 2011 roku za sprawą wydawnictwa „Passed Me By/We Stay Together” tchnął nowe życie w dub techno, odwołując się zarówno do nowoczesnych metod tworzenia dźwięku wypracowanych przez Actressa, jak również do dawnych dokonań Plastikmana, Thomasa Brinkmanna czy artystów z wytwórni Sakho.

Garść ambitnej elektroniki z lat 80. rodem i szczypta współczesnej indie-psychodelii – oto przepis nowojorskiego z pochodzenia, ale kalifornijskiego z wyboru duetu High Places na artystyczny sukces. To, co proponują Mary Pearson i Rob Barber może budzić dalekie skojarzenia z The Knife czy Xiu Xiu (nagrali z nimi zresztą split), ale to oryginalne dźwięki, w których więcej światła, otwartości i zachęty do dobrej zabawy. Dowodem najnowszy album formacji „Original Colors”, wydany jesienią ubiegłego roku przez kultową wytwórnię Thrill Jockey.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
laudia
laudia
11 lat temu

Przy całej sympatii do głosowań, demokracji i rankingów, nie mogę, no nie mogę zrozumieć dlaczego Andy Stott ma płytę roku 🙁 Poza Execution jest to strasnie męcące.

jolka
jolka
11 lat temu

kiepsko?a Four Tet?to absolutny nokaut.

Kumako22
Kumako22
11 lat temu

Widzę, że OFF ‚podkrada artystów’ Tauronowi. W tym roku Tauron prezentuje się kiepsko. Lepszy OFF.

Polecamy