Wpisz i kliknij enter

Chromatics na OFF-ie

I jeszcze jedna dobra wiadomość dla fanów nowej elektroniki dotycząca tegorocznej edycji katowickiego festiwalu – zawita nań projekt Chromatics, prowadzony przez osławionego soundtrackiem do filmu „Drive” amerykańskiego wielbiciela disco i synth-popu – Johnny Jewela.

Chromatics to trio z Portland w stanie Oregon, które od ponad dekady cyzeluje charakterystyczne, nieco melancholijne i przybrudzone, brzmienie swojej retro-elektroniki. Komercyjny sukces przyszedł jednak dopiero za sprawą fenomenalnej ścieżki dźwiękowej równie znakomitego filmu „Drive”, której współtwórcą jest nikt inny jak Johnny Jewel, producent i muzyk Chromatics. Ich najnowszy, 90-minutowy album „Kill For Love” to w pewnym sensie rozwinięcie tamtej estetyki, poszerzenie jej o nowe pomysły i brzmienia.

Kto jest odpowiedzialny z a rehabilitację boogie i funku na indie-scenie? Odpowiedź może być tylko jedna: Dâm-Funk! Damon G. Riddick – multiinstrumentalista, DJ, wokalista i producent z Kalifornii – dał się poznać światu w 2007 roku, kiedy podpisał kontrakt z wytwórnią Stones Throw, dla której zaczął miksować i nagrywać autorskie numery (jego drugi album, „Toeachizown” z 2009 roku już dziś uważany jest za kultowy). Legendą obrosły też organizowane przez Dâm-Funka cotygodniowe imprezy Funkmosphere – i wierzymy, że atmosfera podczas jego występu w Katowicach będzie równie gorąca!

Podobało nam się to, co zrobiła z The Chemical Brothers i Massive Attack, ceniliśmy The Warm Inventions, ale i tak nie mogliśmy się doczekać, kiedy zjawiskowa Hope Sandoval znów zaśpiewa „Fade Into You” , a kto wie, może i coś nowego… Wreszcie spełniły się nasze marzenia – Hope znów koncertuje i nagrywa u boku Davida Robacka.  Na OFF Festivalu Mazzy Star pojawią się nie tylko po to, by przypomnieć swoje piękne, rozmarzone, misternie skonstruowane piosenki sprzed dwóch dekad, ale być może i po to, by uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić nam nowe nagrania, z albumu zapowiadanego na jesień tego roku.

Do tego: Kristen, The Shipyard i Keira Is You.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
niedomaciej
niedomaciej
9 lat temu

osławiony = mający złą sławę

Polecamy