Wpisz i kliknij enter

Taneczne konsternacje – Gathaspar i jego muzyka

Naszym Czytelnikom polecamy miks, jaki przyrządził dla „Glissanda” Gathaspar. O młodym polskim producencie pisaliśmy już wcześniej; warto przypomnieć, iż swoje nagrania publikował w wytwórniach takich jak Resopall Schallware, Freude Am Tauzen, Numbolic czy Thema. Jego muzyka wykracza poza klubowe schematy – kluczową rolę odgrywa tu oryginalny dobór sampli. Jak ocenia Paweł Gzyl: „w kategorii eksperymentalnego dub-techno warszawski producent nie ma sobie równych na polskiej scenie”.
http://soundcloud.com/magazynglissando/glissando-densinghour-vol-3
Miks Gathaspara w zaskakujący sposób łączy polski folklor ze składnikami muzyki techno. Choć kombinacja wydaje się ryzykowna, efekt jest więcej niż zadowalający.

„Densinghour” to cykl podcastów zainaugurowany przez Magazyn Glissando, mający na celu popularyzację wschodnioeuropejskiej sceny eksperymentalnej. Założenie jest proste – artyści z Polski, Ukrainy, Litwy czy Węgier zostaną poproszeni o zagranie czegoś kompletnie innego niż zazwyczaj. I tak dj-e stworzą miksy odbiegające materiałem i metrum od klubowej normy, natomiast muzycy alternatywni, kompozytorzy i krytycy zaprezentują sety taneczne i „rozrywkowe”.
Efekty będą publikowane w każdy poniedziałek, o czym poinformujemy również na naszych łamach.

W serii jak dotąd ukazał się szwajcarski miks autorstwa ekipy PONTONE oraz eklektyczna porcja hypnagogii Kamila Antosiewicza (Mem).

magazynglissando @ soundcloudJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
10 lat temu

warto dodać, że Gathaspar niedawno zagrał w Panorama Bar, tu jest set do posłuchania (i ściągnięcia):
https://soundcloud.com/gathaspar/gathaspar-live-panorama-bar-27

Polecamy