Wpisz i kliknij enter

Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012

Tegoroczna trzecia edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival odbędzie się 20 i 21 lipca na dziedzińcu barokowego Pałacu Branickich w Białymstoku, gdzie co roku zbierają się tłumy fanów muzyki spod znaku „pozytywnych wibracji”, zamieniając Białystok w soul’ową stolicę Polski.

W trakcie dwóch gorących wieczorów festiwalowych wystąpią mistrzowie wibrujących brzmień: Angie Stone, Omar, !Deladap, Dimitri From Paris, Ania Rusowicz, Eskaubei & Funky Flow oraz Ewa Szlachcic z zespołem Way No Way.

Białystok Pozytywne Wibracje Festival jest corocznym wydarzeniem muzycznym, które zadebiutowało na festiwalowej mapie Polski w 2010 roku i co roku przyciąga rzesze fanów muzyki soul, funk, r&b, jazz i hip hop. Podczas poprzednich dwóch edycji na dziedzińcu Pałacu Branickich zagrało kilkunastu artystów z kraju i zagranicy. Koncerty na dziedzińcu pałacu dali między innymi Seal, Raphael Saadiq, US3, Count Basic, The Brand New Heavies, Gabin, De Phazz.

W Białymstoku na turystów czeka piękny barokowy Pałac Branickich, odnowiony rynek i nocne życie miasta. W oczekiwaniu na wieczorne koncerty warto odwiedzić okolice Biebrzy, Białowieży, Tykocina czy Supraśla lub wybrać się na wycieczkę szlakiem tatarskim.

Dimitri From Paris

Dimitri jest niezwykle cenionym artystą w międzynarodowym środowisku muzyki klubowej. Dimitri From Paris, w rzeczywistości Dimitris Yerasimos, to francuski DJ i producent muzyczny o turecko – greckich korzeniach. Urodził się w 1963 roku w Stambule, lecz dorastał we Francji i to tu odkrył, że jego przeznaczeniem jest muzyka. Jako młody chłopak w domowych warunkach przerabiał nagrywane na kasety radiowe kawałki. Często podkreśla, że był to ważny etap w drodze do późniejszej światowej kariery. Jako DJ zaczynał we francuskim Radio 7, następnie przeniósł się do Skyrock by w 1986 roku trafić do największego radia ówczesnej Europy – NRJ. Grał muzykę house i zaczął produkować sety dla najsłynniejszych domów mody takich jak Chanel, Jean-Paul Gaultier, Hermès, czy Yves Saint-Laurent. Przełomowy okazał się rok 1996, kiedy ukazał się debiutancki longplay „Sacrebleu”, a Dimitri From Paris zyskał światową sławę. Krążek jest mieszanką house, samby i jazzu i rozszedł się w imponującym nakładzie 300 tysięcy egzemplarzy.

http://www.youtube.com/watch?v=72VwubLM3ME

Dimitri From Paris robił remiksy gwiazd takich jak Björk, James Brown, Grace Jones, New Order, Cardigans, Ive Mendes, Quincy Jones, Crystal Waters, Bob Sinclair czy Brand New Heavies.

!Deladap

Tworzy niepowtarzalną muzyczną formułę, łączącą dźwięki muzyki romskiej z klubowymi czy elektronicznymi brzmieniami. Balansują też między folkiem a jazzem, zabarwionymi muzyką bałkańską, latynoską i cygańską. Inspiruje ich także muzyka żydowska, węgierska i indyjska. To muzyka świata, gdzie wyraźnie słychać fascynację nieograniczonymi możliwościami łączenia wielu dźwięków. Tym samym !Deladap pozostają wierni własnemu, wypracowanemu stylowi, dziś określanemu mianem „nu jazz”, „urban gypsy”, czy też „nu gypsy”. Są obecni na dziesiątkach kompilacji na wszystkich kontynentach. Projekt !Deladap powstał 11 lat temu – w 2001 roku w Pradze dzięki inicjatywie producenta, muzyka i DJ-a Staniego Vany. Początkowo trio, z czasem powiększyło się o nowe nazwiska. Nazwa !Deladap pochodzi z języka Romów i znaczy: „taniec”, „rytm”, „popychać coś do przodu”, „poddawać się rytmowi”. Skład zespołu zmienia się na koncertach – muzyków wspierają ich goście z całego świata. Zadebiutowali w 2004 roku płytą „Cigani Ruzsa”.

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie na poniższej stronie:

http://events.stx-jamboree.com/bialystok-pozytywne-wibracje-2012

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy