Wpisz i kliknij enter

Nowy nabytek wytwórni Sigurðssona

Do szeregów islandzkiej wytwórni Bedroom Community dołączył nowy artysta – Paul Corley. Amerykański kompozytor, który z pozycji outsidera wysuwa się na pierwszy plan. 5 listopada ukaże się jego debiutancki album „Disquiet”. Poniżej próbka materiału do pobrania za darmo.
http://paulcorley.bandcamp.com/track/disquiet-album-sampler-1

Corley’a można było dostrzec przy współpracy nad kilkoma ważnymi płytami: „SÓLARIS” – Bena Frosta i Daníeal Bjarnasona, „Draumalandið” – Valgeira Sigurðssona, miał swój wkład również w płytę Tima Heckera „Ravedeath 1972.”
http://bedroomcommunity.bandcamp.com/album/s-laris
Muzyka Paula wynika z nagromadzenia różnych estetyk m.in. glitch, drone, sound art, post-rock, modern classical czy ambient. Wydawcy przy opisie płyty, wskazują na „manipulatorskie” wyczyny Corley’a: „Album jest jakby próbą utrwalenia snu, niekoniecznie jego własnego, wydawać się może, że Corley wślizgnął się do umysłu kogoś kto śpi, a on w tym czasie, spokojnie ustawił urządzenia do rejestracji.” Całość nagrano w Greenhouse Studios w Reykjaviku. Warto już teraz zapamiętać nazwisko muzyka i poczekać na premierę tego krążka.

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy