Wpisz i kliknij enter

„Blue” Gene Tyranny – nowy album

Po wielu latach przerwy „Blue” Gene Tyranny powrócił z nową płytą „Detours”. Pod tym enigmatycznym pseudonimem ukrywa się Robert Nathan Sheff – amerykański kompozytor i pianista. Materiał ukazał się nakładem wytwórni Unseen Worlds.
http://uw07.bandcamp.com/track/intuition

Występował i nagrywał u boku wielu muzyków. Koncertował  m.in. z Iggy & The Stooges i Carlą Bley Band. Gościł na płytach u takich artystów jak: Laurie Anderson, David Behrman, John Cage, Peter Gordon czy Robert Ashley. Tworzy kompozycje na potrzeby teatru i filmu. Tyranny jest pianistą o korzeniach jazzowych ze skłonnościami do wszelakich eksperymentów. Muzykiem ciągle poszukującym nowych brzmień i estetyk. Przez wielu uważany za żywą legendę współczesnej pianistyki.

Na jego najnowszym albumie „Detours” znajdziemy cztery kompozycje. Są to utwory skomponowane w różnym okresie życia Tyranny’ego. Na szczególną uwagę zasługuje nagranie „She Wore Red Shoes” – ponad dziesięciominutowa hipnoza, która wprawi w zachwyt wszystkich melomanówArtysta buduje swoje skomplikowane formy muzyczne w sposób dojrzały i spójny. Techniką jaką operuje „Blue” Gene, a w szczególności frazowaniem i artykulacją, przypomina wyważoną grę Keitha Jarretta (zresztą są rówieśnikami). Tyle, że w odróżnieniu od twórczości Keitha muzyka Tyranny’ego spowita jest pulsującą tkanką elektronicznych dźwięków. Poniżej utwór „She Wore Red Shoes”.
http://uw07.bandcamp.com/track/she-wore-red-shoes

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy