DIVVAS – Challenger Deep
Łukasz Komła:

W głębinach myśli.

The Exaltics & Heinrich Mueller – Dimensional Shifting
Paweł Gzyl:

Mistrzowska wersja detroitowego electro.

Julius Aglinskas – Daydreamer
Łukasz Komła:

W ambientowym zastygnięciu.

Soft Boi – So Nice
Paweł Gzyl:

O miłości w rytmie downtempo.

Ehh hahah – House ze skrzypcami w tle
Jarek Szczęsny:

Pod znakiem internetu.

Alva Noto – Xerrox Vol. 4
Mateusz Piżyński:

Czwarta odsłona cyklu Xerrox, na którą przyszło nam czekać pięć lat.

Various Artists – Kern Vol. 5 Mixed By Helena Hauff
Paweł Gzyl:

„For those who knows”

Amnesia Scanner – Tearless
Paweł Gzyl:

Finowie serwują miłosne ballady.

Michael Lightborne – Ring Road Ring
Łukasz Komła:

Dźwiękowy świat obwodnicy w Coventry.

Christine Ott – Chimères (pour ondes Martenot)
Jarek Szczęsny:

Geometria dźwięków.

Deadbeat And Paul St. Hilaire – 4 Quarters Of Love And Modern Lash
Paweł Gzyl:

Scott i Paul medytują.

Vysoké Čelo – Űrkutatás
Jarek Szczęsny:

Grzechem byłoby nie skorzystać.

Ellen Allien – AurAA
Paweł Gzyl:

Hołd dla czasów, kiedy techno i trance były jednym.

Nihiloxica – Kaloli
Łukasz Komła:

Na wzgórzu perkusyjnych abstrakcji.3 urodziny 1500 m2

Klub nr. 1 w Warszawie pod względem nowych brzmień obchodzi 3 urodziny. Z tej okazji dwa dni koncertów z – jak zwykle – ciekawym line-upem.

W listopadzie klub z warszawskiego Powiśla obchodzi urodziny. Jest co świętować – przez jego 1500 m2 przestrzeni, w ciągu trzech lat działalności, przewinęła się czołówka światowej elektroniki, m.in.: GusGus, Tiga, Boyz Noise, Benga, Simian Mobile Disco, Swayzak, Jamie Woon. Z tej okazji odbędą się dwie imprezy na których wystąpi Ellen Alien, Leon Vynehall, Ossie z Hyperdubu, Kamp!, Rebeka, Twilite i DJ TLR, z holenderskiego Bunker.

Ellen Allien potrafi wszystko – realizuje się w świecie mody, ćwiczyła akrobatykę, grała na saksofonie, ale przede wszystkim to pionierka berlińskiej sceny techno, którą współtworzy od początku lat 90. Impulsem do tworzenia muzyki był wyjazd do Londynu w którym rządził i dzielił acid house. Gdy osłuchała się i wróciła do Berlina spróbowała swoich sił jako DJka. Już w 1993 roku grała w najbardziej znaczących klubach w stolicy Niemiec: Tresor czy Fischlabor. Zaczęła organizować imprezy, które nazwała BPitch Control, a następnie założyła label o tej samej nazwie. Pod szyldem BPitch ukazują się najlepsze i najważniejsze produkcje zaliczane do współczesnej elektroniki, a wytwórnia – obok Kompaktu – uważana jest za najważniejszą w Niemczech. To właśnie dzięki BPitch i nosowi Ellen świat dowiedział się o istnieniu Modeselektor, Moderat czy Paula Kalkbrennera. Ona sama wypuściła 5 autorskich albumów, niezliczoną ilość EPek i remiksów oraz najbardziej prestiżowych kompilacji: Fabric 34, Watergate 05 czy Boogybytes 04. Metka „Ellen Allien” to wciąż synonim sukcesu – obojętnie czy zajmuje się projektami jako producentka, projektantka mody czy muzyk.

Kamp! to prawdziwy fenomen na polskiej scenie. Ich debiutancki album jest jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt ostatnich lat. Przez wielu nazywani są naszym najlepszym zespołem grającym elektronikę. „Breaking A Ghost’s Heart”, „Heats”, „Distance Of The Modern Hearts”, to tylko część ich dokonań wydawanych przez własny netlabel Brennnessel. Ich ubiegłoroczny singiel – „Cairo”, ukazał się nakładem portugalskiej wytwórni Discotexas którą prowadzi Moullinex i Xinobi, co przyniosło współpracę przy kolejnych wydawnictwach tego labelu, w tym remixem dla Appaloosy. Nowe interpretacje dla innych artystów są zresztą ważnym elementem muzycznej działalności Kamp!. Szerokim echem odbiły się ostatnio dwie produkcje dla polskich wykonawców – duetu Twilite i Brodki, która zdecydowała, że „Dancing Shoes” w remixie chłopaków, będzie kolejnym singlem promującym jej EPkę „LAX”.

Zespół kończy pracę nad pierwszym albumem. Jego premiera jeszcze w tym roku. Wydanie długogrającego debiutu będzie wsparte ogólnopolską trasą koncertową, w czasie której Kamp! przedstawią całkowicie nowy zestaw utworów, w większości nie słyszany wcześniej na żywo. Tak też będzie podczas urodzinowej imprezy w 1500 m2.

 

3 urodziny 1500 m2
Warszawa, ul. Solec 18
9-10 listopada 2011

Bilet jednodniowy – 30 PLN, karnet dwudniowy – 55 PLN

9 listopada (piątek):

 • Ellen Allien (BPitch Control)
 • Ossie (Hyperdub)
 • Leon Vynehall (Manmakemusic/Well Rounded House)
 • BLCKSHP – (bshosa & EasyAudio; 1500 m2)
 • Warsaw Calling (1500m2)
 • Mustnosleep) (MOTF/1500m2)
 • Mr Krime (Zuckermelodien)
 • Sovinski & Pitti Schmitti (1500m2)
 • Justin – Mic & Conga
 • Koola (Audiosfera)
 • Miko Czajkowski (2birds)
10 listopada (sobota):
 • Kamp! (premiera nowego albumu)
 • Rebeka
 • Twilite
 • DJ TLR (Bunker Recordings)
 • Eltron John (RBMA/Pets)

 

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze