Wpisz i kliknij enter

Twigs & Yarn – Teksas w Japonii

Pod koniec sierpnia ukazał się debiutancki album „The Language of Flowers”, duetu Twigs & Yarn z Austin. Płyta została wydana nakładem japońskiej wytwórni flau, która powstała w 2006 roku w Tokio i z całą pewnością należy poszperać w katalogu tej firmy.

Projekt Twigs & Yarn tworzą Lauren McMurray i Stephen Orsak. Muzyka zawarta na krążku „The Language of Flowers” jest bardzo eteryczna. Punktem wyjścia dla wszystkich kompozycji była prosta improwizacja, która przechodziła w złożone, wielowarstwowe formy dźwiękowe. Charakterystyczne subtelne wokale nadają całości wyjątkowy klimat. Wykorzystali brzmienia tradycyjnych instrumentów (gitar), a także instrumentów wykonanych własnoręcznie.

Lauren McMurray mieszkał przez jakiś czas w Japonii i wtedy eksperymentował z field recordingiem. Nagrywał przeróżne rzeczy takie jak: fale radiowe, rozmowy na ulicach, dźwięki dzwonów w świątyniach i tym podobne zjawiska. Stąd znajdziecie na „The Language of Flowers” mnóstwo odniesień do field recordingu, który w doskonały sposób łączy się z senną estetyką nagrań Twing & Yarn. Albumu duetu z Teksasu nie sposób pominąć w otaczającym nas muzycznym świecie.

Poniżej możecie przesłuchać dodatkowy materiał Twing & Yarn, który został nazwany „Paper Cloud Improvisations”.
http://soundcloud.com/twigsandyarn/sets/paper-cloud-improvisations

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy