Wpisz i kliknij enter

Nowości z wytwórni Mik.Musik.!.

W listopadzie mieliśmy spory wysyp nowości z polskiej oficyny Mik.Musik.!. Pojawiły się dwa albumy z nowej serii pt. „Even More Secret Series” („Jeszcze Bardziej Sekretna Seria”). Pierwszym krążkiem z tej serii jest album Pawła Pesela – „Ekscentryzm”, a drugim wydawnictwem jest Mangrove Mangrave – „Mangrove Mangrave”. Ostatnia z nowych płyt to debiutancki materiał „There is strong shadow where there is much light” Łukasza Dziedzica (aka Lugozi).

Paweł Pesel – „Ekscentryzm”

Jeszcze Bardziej Sekretna Seria” w założeniu pokazywać będzie płyty/nagrania znanych lub nieznanych artystów występujących anonimowo lub pod nieznanym wcześniej specjalnie wymyślonym pseudonimem. W większości wypadków prawdziwa tożsamość autora/autorów nie zostanie ujawniona. W niektórych odkryjemy tajemnicę po ustalonym czasie, zawsze w specjalny sposób lub w ściśle określonych okolicznościach.

Jak podaje wydawca:

„Powiedzmy, że Paweł Pesel to debiutant w mikowych barwach i że jest to jego debiutancka płyta. I że utwory są raczej bardzo długie. Powiedzmy. Chcemy żebyście zwrócili uwagę na muzykę, a nie na to, kto ją stworzył. W tej serii debiutanci, sławy, tuzowie, wyjadacze i autsajderzy – wszyscy są równi”.

Płyta „Ekscentryzm” dostępna jest jako download i jako ekskluzywny CD-R w Mik-boksie załadowanym specjalną grafiką. 33 numerowane sztuki.

Mangrove Mangrave – „Mangrove Mangrave”

Kolejna pozycja z tajemniczej serii, gdzie z założenia nie mamy za wiele informacji kto tworzy ten materiał, w jakich okolicznościach powstawał itd., a więc sami stwórzcie historię tego albumu podczas słuchania. Poniżej próbka dźwiękowa z tej płyty.

http://mikmusikarchive.bandcamp.com/track/cuts-for

Lugozi – „There is strong shadow where there is much light”

Lugozi to solowy projekt Łukasza Dziedzica, artysty audiowizualnego, współtwórcy Paracetamol vs KSZ. Łukasz jest także designerem oraz szefem i kuratorem Galerii Szara w Cieszynie.

Łączy mroczne i elektroniczne brzmienia, wokal przetwarza i loopuje na żywo, wszystko to doprawia ciężką i niejednoznaczną sekcją rytmiczną. Nie stroni od dźwiękowego brudu, ale również nie boi się krystalicznej czystości. Jego muzyka jest wypadkową rozmaitych stylistyk – od improwizowanej elektroniki przez hip-hopowe podkłady aż po synthpopowe melodie.

http://mikmusikarchive.bandcamp.com/track/in-cages

Koncertował wspólnie m.in. z The Complainer, jego utwór znalazł się na składance Exterritory 01 obok takich artystów jak Monosylabikk, Etamski czy Woody Alien. Pierwszym singlem był utwór „Peaceful Sleep“ (Strefa Szarej Records 2011).

http://strefaszarej.bandcamp.com/track/lugozi-peaceful-sleep-sp

Debiutancki album „There is strong shadow where there is much light” został poprzedzony dwoma singlami „Nowhere” i „Cieszyn I Love You”. Materiał został zarejestrowany w Galerii Szara w Cieszynie, a częściowo w Jemaa-El-Fnaa w Maroku.

http://mikmusikarchive.bandcamp.com/album/lugozi-nowhere

http://mikmusikarchive.bandcamp.com/track/lugozi-cieszyn-i-love-you

Lugozi podczas występu na Ars Cameralis.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Ars Cameralis miały miejsce koncerty artystów z wytwórni Mik.Musik.!., pod hasłem MIK MUSIK SHOW „Jesteś tylko trochę w błędzie”. Wystąpili m.in. The Complainer (nasz wywiad z Wojciechem Kucharczykiem), Asi Mina, Lugozi, Jakub Adamec (recenzja płyty), Iron Noir i Mołr Drammaz.

 

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące płyt znajdziecie na poniższej stronie:
[button size=”big” link=”http://www.mikmusik.org/musik/index.php?lang=0″ target=”blank”]Mik.Musik.!.[/button]

 Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy