Wpisz i kliknij enter

Nowy utwór Johna Granta

Kilka dni temu, artysta udostępnił swój najnowszy utwór, promujący jego album „Pale Green Ghosts”. Jak na razie jest to najlepszy singiel 2013 roku. Premiera płyty już 11 marca.    

Drugi solowy album Johna Granta – „Pale Green Ghosts” ukaże się nakładem wytwórni Bella Union.

John Grant – kompozytor i songwriter z Denver. W 1994 roku założył swój pierwszy zespół The Czars. Pod tym szyldem nagrał kilka płyt studyjnych. W 2004 grupa przestała istnieć. Po latach zmagań z uzależnieniem od używek, postanowił powrócić do muzyki. Pierwszy swój solowy krążek „Queen Of Denmark” wydał w 2010 roku.

Album nagrał w Teksasie wraz z członkami zespołu Midlake. Płyta została entuzjastycznie przyjęta wśród krytyków, m.in. magazyn „MOJO” uznał ten longplay za album roku 2010. John odwiedził nasz kraj i wystąpił na XX edycji festiwalu Ars Cameralis (2011), promując wówczas materiał z tej fantastycznej płyty.

John Grant

Przeprowadzka Johna na Islandię zaowocowała współpracą nad płytą „Pale Green Ghosts” z tamtejszymi muzykami m.in. Birgirem Þórarinssonem (aka Biggi Veira) – doskonale znanego z formacji Gus Gus, a w nagraniu „Ernest Borgnine” – gościnnie pojawił się saksofonista Oskar Guðjónsson.

Przeprowadzka do Reykjaviku, w wieku 43lat, była dla mnie bardzo ryzykowna i przerażająca.

Nigdy nie spodziewałem się, że zamieszkam na Islandii i nagram tam swój album. Starałem się na nim ukazać to co najlepsze, tak aby materiał był doskonalszy niż kiedykolwiek wcześniej. Pracowałem nad tym krążkiem w trakcie moich problemów ze zdrowiem, a zatem jestem naprawdę dumny z uzyskanego efektu. To oznacza, że staram się wziąć byka za rogi i normalnie żyć – pisał John Grant.

Wystarczy zobaczyć klip do kompozycji „Pale Green Ghosts”, aby ujrzeć idealną harmonię pomiędzy obrazem, muzyką, a niezwykłym głosem Johna Granta. Tylko czekać na pełny materiał. Ja czekam z niecierpliwością!

 

Oficjalna strona artysty »
Bella Union »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
jaro
jaro
10 lat temu

Klasyka. Czekam na płytę.

Polecamy

Ron Wright & Neil Webb

„Burning Pool” to soundtrack do filmu o Sheffield w wykonaniu dwóch weteranów tamtejszej sceny elektronicznej.