Wpisz i kliknij enter

Mazurki

Był Rob Mazurek, będą i mazurki… Od początku informowałem, że będę pisał o tym co mi na sercu leży i tuli je mocno bez względu na to czy to stare czy to nowe i czy się to komuś podoba czy nie.

A to całkiem nowe bo nie tak dawno, ale dlaczego nie pisać o takiej muzyce, skoro patrząc na opętanego melodią Józefa Zarasia grającego całym sobą widzę niesamowitą szczerość, oddanie muzyce i piękną radość której zapewne na co dzień bardzo mało patrząc na problemy wiejskiego życia.

Mało wiem o życiu na wsi, bo wychowałem się w mieście, ale Józef i cała reszta wiejskich muzykantów to inspirująca ekipa, a ten krótki film, na którym widzimy skrzypka, wpatrujących się, żywiołowo pokrzykujących ludzi jest niesamowity… i ten autokar na drugim planie, co tam się dzieje… Ostatnio niejaki Andrzej Bieńkowski stara się popularyzować mazurki i chwała mu za to bo odnajdujemy niesamowity katalog naszej rdzennej, niebanalnej muzyki pochodzącej z najsurowszych zakamarków naszego kraju i obyśmy to docenili.

Docenili to Filipczuk, Ciupidro i Suchar (m.in. Mikrokolektyw, Robotobibok) którzy uwspółcześnili w niebanalny sposób mazurki Ś. P. Kazimierza Mety ze wsi Glina.

Polecam zwiedzić www.muzykaodnaleziona.com

Przemysław Etamski

Muzyk, producent muzyczny. Od lat konsekwentnie buduje swój charakterystyczny styl łączący w sobie surowe brzmienie i prostotę hiphopu, elektroniczne improwizacje oraz głębokie inspiracje jazzem. Znany ze swojej działalności solowej (Kosmos EP 2009, Lovely Interstellar Trip 2012), ostatnio jednak co raz częściej bierze udział w kolaboracjach z innymi muzykami – m.in. Kristen, Robert Piernikowski, Paweł Szpura, Peve Lety. W 2012 roku razem z Robertem Piernikowskim powołał do życia niezależny label Latarnia.

Profil na BandCamp »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy