Wpisz i kliknij enter

Squarehead – Close

Oliver Ledger to młody chłopak z Wysp, który zdążył w krótkim czasie ściągnąć na siebie liczne spojrzenia rówieśników, poszukujących ciekawych klubowych brzmień. Pod szyldem Squarehead nagrywał już dla takich wytwórni, jak Pets Recordings czy Bad Taste. Obecnie osiadł w stajni Sounds Of Sumo i właśnie stamtąd została wypuszczona w świat jego najnowsza EPka zatytułowana „Close”.

Ledger to stale poszukujący i rozwijający się artysta. Choć korzenie ma osadzone mocno i niezmienne w housie i funku, to z płyty na płytę dba o to, by korzenie te nie przestawały rosnąć, najlepiej w kilku kierunkach naraz oraz nie zapomina o wypuszczeniu kilku świeżych pąków. To, co charakteryzuje „Close” to gęsta linia basu, w którą wplecione są umiejętnie elementy synthu, odsyłające nas do początku lat 90., ale swoje pięć minut ma także undergroundowe disco lat 70. made from USA oraz współczesne brzmienia garage i deep house.

Bo to, co najlepiej wychodzi Squarehead’owi to łączenie starego z nowym. Gdyby wyjąć niektóre pojedyncze motywy z jego muzyki i poddać analizie, to mocno trąciłyby one myszką. Jednak umiejętne ich wykorzystanie przez Squarehead’a, strzepuje z nich kurz i nadaje ponownego błysku. Fajnie wypadają sample z żeńskim wokalem. Zloopowane nadają albumowi dynamizmu i zarazem przyjemnej miękkości.

Oliver, pytany o to, gdzie widzi siebie za 10 lat odpowiada bez chwili zastanowienia: „Mam nadzieję, że będę nadal pichcił w swojej muzycznej kuchni, i potrawy, które będę przygotowywał, staną się z czasem coraz smaczniejsze. Liczę też na współpracę z kilkoma głośnymi nazwiskami, no i marzy mi się duża trasa”. Cóż, może już najwyższy czas, by zaprosić go do naszego pięknego kraju? Niedługo możemy być o tym chłopaku głośno.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Islaja – Tarrantulla

Koniec ubiegłego roku przyniósł nowy album Merji Kokkonen, znanej wszystkim jako Islaja.