Wpisz i kliknij enter

Multiple Sclerosis – elektronika walczy o życie

Po raz kolejny artyści związani z polską sceną elektroniczną odwiedzą Częstochowę, aby wesprzeć Przemka Ciszka chorego na stwardnienie rozsiane. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się 20 kwietnia.  

Jest to już drugie spotkanie z muzyką elektroniczną w Cafe Belg na rzecz częstochowianina Przemka Ciszka, który od sześciu lat cierpi na stwardnienie rozsiane. Celem imprezy jest pomoc w propagowaniu inicjatywy przekazywania 1% podatku. W ramach fundacji Dobro Powraca – Fundacja na Rzecz Chorych na Stwardnienie Rozsiane zostało stworzone specjalne subkonto, gdzie można finansowo wesprzeć Przemka w walce z chorobą.

Myślę, że postać Przemka Ciszka jest Wam doskonale znana. Na pewno miłośnicy Johna Cage’a znają Przemka jako badacza i popularyzatora twórczości tego kompozytora. Przemek Ciszek jedną ze swoich prac poświecił próbie interpretacji estetyki Johna Cage’a przez pryzmat odkryć Teodora Adorno. W ubiegłym roku świętowaliśmy setną rocznicę urodzin Johna Cage’a w Lublinie. Podczas tej imprezy można było zobaczyć instalację dźwiękową (na osiem głośników, performera i taśmę wideo) pt. „Manifest”, którą przygotował Przemek Ciszek wraz z Łukaszem Tabaką. Pierwotną wersję instalacji na sześć głośników i performera pt. „50’02” zrealizowali w 2002 roku we wrocławskiej galerii sztuki współczesnej ENTROPIA.

Tegoroczna impreza powstała dzięki współpracy wytwórni ETALABEL z herbaciarnią Cafe Belg. 20 kwietnia (sobota) zagrają: Grzegorz Bojanek z Michałem Klubą (trąbka), Vasen Piparjuuri oraz nu-jazzowy PITZ. Poza prezentacją twórczości artystów, będą dostępne specjalnie przygotowane na tę okazję płyty CD wykonawców wytwórni ETALABEL.

Grzegorz Bojanek podczas swojego występu zaprezentuje m.in. set pt. „Frozen Lake”. Poniżej doskonała próbka tego nagrania, która została zarejestrowana 23 lutego w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. U boku Grzegorza pojawił się Michał Kędziora (aka NOIKO) grający na klarnecie.

Vasen Piparjuuri

Od początku swej działalności scenicznej związany z Warsaw Electronic Festival oraz Fundacją Sztuka i Technologia. Jego muzyka oscyluje wokół IDM-u i eksperymentalnej elektroniki.

PITZ to formacja powołana przez Jacka Nizioła, muzyka związanego z rzeszowską sceną alternatywną. Grupa tworzy muzykę wielowymiarową i trudną do sklasyfikowania mieszankę jazzu, yassu, elektroniki, ambientu, a przede wszystkim improwizacji. Zespół w maju wydaje nowy album „Tranquilizer”. Płyta została nagrana w trzyosobowym składzie: Jacek Nizioł (gitara basowa, programowanie, syntezator gitarowy), Dominik Drapikowski (perkusja), Sebastian Mac (gitara, instrumenty klawiszowe), z gościnnym udziałem Vasena Piparjuuri (elektronika).

Start: 20 kwietnia 2013 (sobota), godz. 20:00

Miejsce: Cafe Belg, Al. N.M.P. 32, Częstochowa

Wejście (sugerowana cena): 10 PLN

 

Strona Przemka Ciszka »
Profil na Facebooku »
Strona ETALABEL »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Endrave
Endrave
11 lat temu

Szczytny cel… i do tego kapitalna oprawa muzyczna. Na Stwardnienie zmarł też były drummer Iron Maiden… Clive Burr, w marcu tego roku. Przykre, że nasze państwo ma taki, a nie inny charakter postępowania… szkoda słów.

Monika
Monika
11 lat temu

Cudowna inicjatywa, żałuje ze nie moge tam być…. trzymam kciuki

Wasa
Wasa
11 lat temu

dla mnie fajnie napisane info. porządek. Pozdrawiamy Przemka Ciszka.!

jaro
jaro
11 lat temu

Jak ktoś z Częstochowy to powinien być, bo inicjatywa zacna, i te kilka złoty za bilet dużo pomoże, jak będzie całą sala.

Grzesiek Bojanek
11 lat temu

Zapraszmy. Wesprzyjcie Przemka, bo niestety nasze państwo nie przewiduje tego w przypadku stwardnienia rozsianego. Dzięki!

Polecamy