Jazz Band Młynarski-Masecki – Płyta z zadrą w sercu
Jarek Szczęsny:

Jedna dla wszystkich.

Shapednoise – Aesthesis
Paweł Gzyl:

Nieznane mutacje basowych brzmień.

A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.

Levitation Orchestra – Inexpressible Infinity
Jarek Szczęsny:

Podpalacze wzniecają eutymię.Asymmetry Festival 5.0

Mocne wejście do Hali Maxa Berga zapowiada polski Asymmetry Festival 5.0, który odbędzie się w dniach 2 – 4 maja 2013 r. we wrocławskiej Hali Stulecia.

Na Scenie Głównej wystąpią m.in. legendarni: Melvins i Mayhem, powracający na  scenę z nowym albumem Cult of Luna, ulubieńcy hardcorowej publiczności Amen Ra, oraz mieszanka styli: The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble i Shining. Taki jest Asymmetry. To festiwal odważnie eksplorujący nowoczesne gatunki muzyczne, proponujący widzom wycieczkę w artystyczną nieoczywistość
i gwarantujący dobrą zabawę przy zaskakująco skomponowanym programie. Jednym z przejawów myślenia typu „asymmetry” jest Konwent Asymmetry – platforma łączącą najlepsze cechy konferencji naukowej, imprezy targowej
i spotkania ludzi kultury ze Wschodniej i Zachodniej Europy.

Konwent Asymmetry odbędzie się w dniach 2-4 maja 2013 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym przylegającym do Hali Stulecia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, za pośrednictwem formularza rejestracyjnego:www.konwent.asymmetryfestival.pl/goscie-konwentu/

Impreza skierowana jest do wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi mediami w kulturze, obecnością kultury w życiu lokalnych społeczności, wymianą doświadczeń miedzy europejskimi animatorami kultury, uczestnikami, dziennikarzami i artystami.

Konwent Asymmetry tworzy platformę spotkania dla organizatorów życia kulturalnego z ośrodków o charakterze lokalnym z przedstawicielami instytucji kulturalnych Europy Wschodniej oraz Zachodniej, oraz Polski.

Istotą wydarzenia jest forum poświęcone współczesnej kulturze i zarządzaniu w tym sektorze poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i modeli biznesowych. Naturalnym efektem Konwentu jest utworzenie partnerstw między managerami kultury, dyrektorami instytucji i festiwali, animatorami, przedstawicielami władz lokalnych, artystami i publicznością.

Konwent współtworzyć będą m.in. dyrektor Festiwalu OFFF z Hiszpanii, Patarei Kultuuritolm z Estonii, ArtLabirynth z Mołdawii, Avant Music z Rosji, Art Pole z Ukrainy,  Incubate z Holandii, Iceland Airwaves z Islandii, Next ze Słowacji, Agencja BoPromo z Białorusi, ale także Castle Party z Bolkowa, Reggae Dub Festiwal z Bielawy, Open Summer Festiwal z Kłodzka, Brave Festiwal z Wrocławia.

 

b3446ebf8a3bb78e5ac2e0489398c01f

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.